Brabus tuning

BRABUS upravuje Mercedes S 63 4M

Světová premiéra na IAA 2017

S novým faceliftem Mercedesu třídy S došlo k důkladné revizi vlajkové lodě i u BRABUSu. Výkonový kit BRABUS PowerXtra B40-700 propůjčuje novému sedanu se čtyřlitrovým V8 motorem působivý výkon 515 kW/700 HP a kroutící moment 950 Nm. S přechodem S 63 na dvojitě přeplňovaný V8 motor se zdvihovým objemem 3.982 ccm vyvstal před inženýry BRABUSu nový úkol, vyvinout pro tento motor efektivní výkonový kit. Během rozsáhlých testů jak v laboratorních podmínkách tak během jízdních zkoušek tak dali vzniknout výkonovému kitu, který přináší nové mapování pro vstřikování a zapalovaní a plnící tlak turbodmychadel. Přídavná paralelní řídící jednotka je připojena k řídící jednotce motoru pomocí Plug&Play kabeláže. Po instalaci tak produkuje motor výkon větší o 64,7 kW/88 HP a kroutící moment o 100 Nm.     
 
S maximálním výkonem 700 HP a kroutícím momentem 950 Nm zrychlí čtyřdveřový sedan z 0 na 100 km/h za 3,3 sec. Maximální rychlost je el. omezena na 300 km/h, ve vývoji je ale přídavná jednotka, která dokáže omezovač rychlosti posunout ještě výše. Stejně jako pro všechny výkonové kity BRABUS, i pro tento platí v ČR a SR unikátní BRABUS záruka na pohonný řetězec až do 4 let / 120 000 km při montáži do nového vozu.
 
Ideálním dokončením motorového tuningu je pak BRABUS sportovní výfukový systém s elektronicky ovládanými klapkami pro aktivní sound management. Se zavřenými klapkami v decentním „Coming home“ režimu je vozidlo tišší než se sériovým výfukem, s otevřenými klapkami ve „Sport“ režimu pak naopak zní ještě výrazněji a agresivněji, než vůz se standardním AMG výfukem.  
 
BRABUS se postaral i o ještě atraktivnější zevnějšek vozu. Konstruktéři BRABUSu vyvinuli na míru šité komponenty z pravého carbonu, které vznikaly ve větrném tunelu a dále podporují zlepšení jízdní stability a ovladatelnosti vozu za vysokých rychlostí. Přední část vozu dostala znatelně sportovnější vzhled díky BRABUS spoileru předního nárazníku a přídavným elementům, usměrňujícím proudění chladícího vzduchu. Záď vozu potom doplňuje precizní carbonový difuzor, poskytující dostatek místa rozměrným titanovým koncovkám výfukového systému. Víko kufru je osazeno spoilerem na odtrhové hraně, rovněž z pravého carbonu.
 
Typickými znaky pro BRABUS Monoblock kola, dostupná pro Mercedes třídy S v průměrech od 18“ do 22“ jsou vzrušující vzhled, vyjímečná kvalita a rozšířená jízdní dynamika. Výstavní vůz na veletrhu IAA ve Frankfurtu prezentoval dva modely a sice Monoblock F a Monoblock Y. V obou případech se jedná o kovaná kola série „Platinum Edition“, která díky nejmodernějším technologiím kování nabízí enormní hmotnostní úsporu, při zároveň nepoměrně vyšší pevnosti oproti klasickým litým kolům. Oba předvedené modely byly ve stejných rozměrech a sice 9J x 21“ pro přední a 10,5J x 21“ pro zadní nápravu. Značkové pneumatiky technologických partnerů BRABUSu, značek Continental, Pirelli a Yokohama mají při této montáži rozměry 255/35 ZR21 a 292/30 ZR21. Těmto ultra nízkoprofilovým pneumatikám je přizpůsobena jednotka snížení podvozku BRABUS, která světlou výšku vozu sníží o ca 15 mm.
 
Exteriér v černém laku doplnil dále exkluzivní interiér. Čalouníci BRABUSu transformovali kabinu vozu za použití zvláště jemné a prodyšné Mastik kůže ve „Fine Leather“ interiér, kdy červené a šedé dekorativní prošití zdůrazňují sportovní vzhled v souhře s výrazným designem sedadel a originálními BRABUS carbonovými prvky interiéru, které nahradily sériové dřevěné výplně. Nakonec jsou zde aluminiové prvky BRABUS, jako pádla řazení Race, kolíky zámků dveří nebo sportovní pedály a stejně tak i nerezové nástupní lišty prahů dveří s LED osvětleným logem, měnícím barvu podle nastaveného ambientního osvětlení interiéru.