Brabus tuning

BRABUS 700 pro E 63

Exkluzivní výkonový upgrade pro Mercedes-Benz E 63, carbonové doplňky, kovaná kola a luxusní interiér

Sedan nebo kombi: BRABUS PowerXtra B40 – 700 motorová úprava dělá z nového Mercedesu E 63S 4M+ vlka v rouše beránčím. Vývojáři BRABUSu za pomocí nejmodernější válcové zkušebny, rozsáhlých testů na závodním okruhu i v běžném provozu vyvinuli výkonový kit, který navýší výkonový strop dvojitě přeplňovaného čtyřlitrového V8 motoru o 64,7 kW/88 HP, na výsledných 515 kW/700 HP, při nízkých 6.100 ot/min. Současně vzrostl kroutící moment z 850 na 950 Nm, kdy vrchol je k dispozici již od 3.500 ot/min. Přídavná řídící jednotka Plug&Play kitu přináší nové mapování pro zapalování a vstřikování a současně monitoruje zvýšení plnícího tlaku. Díky harmonicky sladěné devítistupňové převodovce zrychluje E 63S 4M+ sedan z 0 na 100 km/h za pouhých 3,2 sec, kombi dosprintuje ke stejné metě o desetinu sekundy později. Maximální rychlost obou karosářských verzí je omezená na 300 km/h. Současně ovšem probíhá vývoj přídavné BRABUS Vmax jednotky, která posune omezovač maximální rychlosti ještě dále.
 
Zvuk a výkon jsou synonyma BRABUSu již po dekády a nové E 63 není v tomto směru výjimkou. Kompletně nerezový sportovní výfuk redukuje zpětný tlak a obsahuje elektronicky ovládané klapky pro volitelnou hlasitost výfukových tlumičů. Řidič tak může z kokpitu vozu volit mezi decentním „Coming home“ módem a znatelně hlasitějším „Sport“ režimem, který dá naplno vyniknout potenciálu V8 twin-turbo motoru.
 
Aerodynamické vlastnosti jsou nezbytné pro perfektní stabilitu za obzvláště vysokých rychlostí. Konstruktéři BRABUSu proto za pomoci větrného tunelu vyvinuli komponenty karosérie, vyrobené z lehkého, ale velmi pevného carbonu, které zvyšují přítlak vozu na vozovku. Přední spoiler nárazníku a přídavné elementy, podtrhující vzduchové prostupy předním nárazníkem dále redukují vztlak na přední nápravě. Všechny carbonové doplňky mohou být zvoleny je v lesklé, tak matné povrchové úpravě. Stejný superlehký a odolný materiál je pak použit i pro výrobu difuzoru zadního nárazníku, který upravuje proudění vzduchu za zádí vozu a perfektně doplňuje tvar dvojitých titanových výfukových koncovek.  
 
Pochopitelně hlavní roli ve vzrušujícím vzhledu BRABUSu E 63 hrají na míru šitá kola až do průměru 21", nejexkluzivnější jsou potom varianty kovaných kol série „Platinum Edition“ v různých designech. Díky technologii kování tato kola zajišťují perfektní kombinaci lehkosti, designu a vyjímečné pevnosti. Pro třídu E jsou tato kola série „Platinum Edition“ ve třech modelových řadách a sice BRABUS Monoblock F, R a Y. Pro E 63 je potom největší schválený rozměr 9J x 21" pro přední a 10,5J x 21" pro zadní nápravu. Technologičtí partneři BRABUSu, značky Continental, Pirelli a Yokohama potom dodávají na tyto disky pneumatiky rozměrů 265/30 ZR21 a 305/25 ZR21. Ultra nízkoprofilové pneumatiky dodávají sedanu a kombi ještě extravagantnější vzhled a podporují hbité ovládání vozu.
 
Doménou BRABUSu jsou pak osobité interiéry, zpracované přesně podle přání individuálních zákazníků, kde neexistuje žádné omezení. Čalounické dílny BRABUSu používají tu nejjemnější kůži a Alcantaru. Škála barev je teoreticky nekonečná a totéž platí o možnostech individuálního ztvárnění designu prošití sedadel a interiéru. BRABUS 700 prezentovaný na veletrhu IAA ve Frankfurtu má interiér vyvedený v kombinaci černé a červené kůže, s velkou pozorností kladenou na detail. Prošívání s červeným lemem okamžitě upoutá pozornost, zatímco další detail je zřejmý až po bližší prohlídce – skrz perforaci v černé kůži sedadel je patrná červená kůže, která je vložena do skladby sedadla.
 
Doplňující sportovní vzhled interiéru E 63 jsou potom elementy jako pádla řazení s ergonomicky tvarovaným designem, sportovní hliníkové pedály, carbonové výplně interiéru a nerezové nástupní lišty prahů dveří s LED osvětleným logem, měnícím barvu podle zvoleného ambientního osvětlení interiéru.