Brabus tuning

BRABUS 650 Cabrio

478 kW/650 HP, 820 Nm, 320 km/h maximální rychlost, carbon a hi-tech kovaná kola pro Mercedes C 63S Cabrio

BRABUS 650 Cabrio je novou kompaktní vysoce výkonnou senzací pod modrou oblohou, která na ženevském autosalonu 2017 slaví světovou premiéru. Tím nejdůležitějším je twin-turbo osmiválcový motor Mercedes C 63S kabrioletu, který byl náležitě posílen až na max. výkon 478 kW/650 HP a maximální točivý moment 820 Nm. Výsledkem je, že čtyřsedadlové cabrio akceleruje z klidu na 100 km/h za pouhých 3,7 sekund a dosahuje nejvyšší rychlosti 320 km/h. Carbonové komponenty karoserie vyvinuté v aerodynamickém tunelu, 20ti palcová kovaná kola šitá na míru a exkluzivní BRABUS jemný kožený interiér poutá další pozornost.

Čtyřlitrový twin-turbo osmiválcový motor C 63S nabízí vynikající základ pro profesionální tuning motoru, který BRABUS nabízí již po čtyři desetiletí. BRABUS PowerXtra B40S - 650 výkonový kit zvyšuje výkon o impozantních 103 kW/140 HP! BRABUS motoroví specialisté šli až do krajnosti, aby dosáhli tak značného nárůstu výkonu. Přestavba obsahuje dvě speciální turbodmychadla s většími kompresními jednotkami a speciálními rotačními komponenty se zesílenými ložisky. Kromě úprav motorového hardwaru je BRABUS PowerXtra řídící elektronický modul uzpůsoben pro elektronickou řídicí jednotku motoru vrcholné verze kabrioletu třídy C. Přídavná řídicí jednotka PowerXtra má zvláštní mapování pro monitoring plnícího tlaku, vstřikování a zapalování.

Ve shodě s většími turbodmychadly mají tyto úpravy za následek zvýšení výkonu ze standardních 375 kW/510 HP na 478 kW/650 HP při nízkých 5800 otáčkách za minutu. Špičkový točivý moment roste současně ze 700 na 820 Nm a je k použití stabilně mezi 1750 a 4500 otáčkami za minutu.

Tyto výkonové údaje se samozřejmě odráží i ve výrazně lepších jízdních výkonech. Ve spolupráci se sedmistupňovou sportovní převodovkou C 63S, která může být ovládána i manuálně pomocí ergonomicky tvarovaných BRABUS RACE hliníkových pádel na volantu, BRABUS 650 Cabrio vystřelí z klidu na 100 km/h za pouhých 3,7 sekund. BRABUS Vmax jednotka, která je součástí výkonového kitu,  posune elektronicky omezenou nejvyšší rychlost na 320 km/h.

Zejména sportovně smýšlející řidiči tohoto vysoce výkonného kabrioletu budou potěšeni volitelným paměťovým modulem BRABUS start-stop, který ukládá poslední zvolené nastavení standardního start-stop systému a udrží tuto volbu i po restartu motoru nebo změně režimu dynamiky.

Akustické stejně jako vizuální potěšení přináší nerezový BRABUS sportovní výfukový systém s aktivně řízenou klapkou vzduchu, který lze zakoupit také samostatně bez nutnosti úpravy výkonu motoru. Výfukový systém je vybaven elektronicky ovládanými přívěrami, které lze ovládat z kokpitu vozu. Pouhým stiskem jediného tlačítka ovladače můžete přepínat mezi jemným "Coming Home" režimem a sportovním hutným V8 zvukem motoru s otevřenými výfukovými klapkami.

BRABUS designéři vyvinuli v aerodynamickém tunelu na míru šité komponenty aerodynamického paketu, speciálně určené pro dvoudveřové C 63, kabriolet a kupé. Komponenty z pravého carbonu přijdou buď s matnou povrchovou úpravou nebo naopak s vysokým leskem. BRABUS přední spoiler propůjčuje tváři dvoudveřového vozu dynamičtější profil. Zároveň aerodynamika těží ze sofistikovaného stylingu: spoiler se zvýšenými vnějšími hranami minimalizuje vztlak na přední nápravě při vysokých rychlostech a tím dále zlepšuje stabilitu a ovladatelnost vozu.

Dalším užitečným doplňkem jsou BRABUS carbonové elementy, které obklopují boční průduchy chladícího vzduchu v předním nárazníku. Carbonové nástavce na obou předních blatnících kladou ještě větší důraz na sportovní vzhled dvoudveřového auta.

Aby přidali spoilerům podélníků prahů ještě dynamičtější vzhled, vyvinuli designéři BRABUSu carbonové deflektory prahů. Boční profil vozu pak dotváří carbonové kryty vnějších zpětných zrcátek. Aerodynamická aktualizace proběhla také na zádi vozu. Carbonový difuzor přesně rámuje dvě duální titanové koncovky BRABUS sportovního výfuku. Kryty výdechů bočních větracích otvorů zadního nárazníku byly inspirovány motoristickým sportem.

Vzhled a ovladatelnost C 63S Cabria mohou být dále vylepšeny na míru šitými BRABUS 20ti palcovými koly a sportovním odpružením. Na autosalonu Ženeva 2017 je cabriolet představován s BRABUS Monoblock R "Platinum Edition" koly velikosti 9Jx20“ na přední a 10.5Jx20“ na zadní nápravě. Tyto hi-tech kovaná kola s dvojitými paprsky jsou na výstavním voze nalakována černou lesklou barvou a nabízejí optimální kombinaci odlehčené konstrukce a pevnosti. Vhodné jsou vysoce výkonné pneumatiky rozměrů 255/30 ZR20 na přední nápravě a 285/30 ZR20 na zadní, tyto jsou dodávány prostřednictvím technologických partnerů Continental, Pirelli a Yokohama.

Za účelem vylepšení ovladatelnosti vysoce výkonného vozu vyvinuli inženýři BRABUSu speciální snížená pera s nastavitelnou výškou, která jsou kombinována se sériovými tlumiči Ride Control s aktivním tlumením. Toto umožňuje řidiči zvolit si nejen ze tří různých nastavení tlumičů, ale také přizpůsobit světlou výšku vozidla podle svých osobních preferencí. Rozsah nastavení pro snížení světlé výšky se pohybuje mezi 20 a 40 milimetry, tyto lze nastavit samostatně pro přední i zadní nápravu.

Čalounická dílna BRABUSu přidala exklusivní a sportovní novinky do interiéru použitím jemné černé BRABUS kůže s azurově modrými doplňky. BRABUS designéři interiéru prokázali svou nesmírnou lásku k detailu použitím perforované kůže ve vzoru s modrým pozadím v různých částech sedadel.

Exkluzivní BRABUS karbonové prvky plus hliníkové pedály a kolíky zámků dveří dále dotváří jedinečnou atmosféru ve sportovně naladěném kabrioletu. BRABUS rychloměr se škálou do 340 km/h byl také přizpůsoben výkonovému potencionálu tohoto kabrioletu.

BRABUS 650 Cabrio je k dispozici jako kompletní vozidlo nebo může být postaveno na základě jakéhokoliv Mercedesu C 63S Cabrio a to jako kompletní vůz nebo jen použitím vybraných doplňků.