Brabus tuning

BRABUS 550 ADVENTURE 4x4x2

Exkluzivní extrémní off-road s 404 kW / 550 HP, 800 Nm točivým momentem a exkluzivním BRABUS příslušenstvím.

Největší světový nezávislý úpravce vozidel představuje pod touto vinětou exkluzivní extrémní off-road. Na základě Mercedesu G 500 4x4² vyvinuli inženýři a designéři BRABUSu terénní vůz s výkonem 404.8 kW / 550 HP, který nejenže vypadá skvěle na světových velkolepých bulvárech, ale také se výborně hodí pro automobilová dobrodružství daleko mimo zpevněné cesty a tím dělá čest svému "ADVENTURE" označení. Toto je zaručeno i super výkonným V-8 motorem, který vystřelí velmi vysoký off-road z klidu na 100 km/h za pouhých 6,7 sekund. Vzhledem k použití agresivních terénních plášťů, je nejvyšší rychlost omezena elektronicky na 210 km/h. Vysoce kvalitní BRABUS speciální světlý břidlicově šedý lak, elektronicky nastavitelný speciální podvozek a expediční příslušenství dále posílí efektní vzhled 4x4 vozidla. Interiér je přepracován exkluzivní BRABUS jemnou kůží Mastik a Alcantara, výběr použitých barev navazuje na barvu laku BRABUS 550 ADVENTURE 4x4².

Když má terénní vozidlo označení "ADVENTURE" ve svém názvu, jeho off-road schopnosti jsou pro inženýry na prvním místě. BRABUS inženýři a designéři si proto zvolili Mercedes G 500 4x4² jako ideální základ pro nejschopnější BRABUS supercar všech dob, BRABUS 550 ADVENTURE 4x4². Tomuto off-roadu s extrémní světlou výškou dali ještě více efektní vzhled, ale zároveň posílili jeho statečnost pro použití mimo zpevněné cesty.

Na přední straně ihned upoutá kombinace předního ochranného rámu, navijáku a ochrany proti podjetí. Robustní drátěné mřížky chrání černě zbarvené BRABUS xenonové světlomety a ukazatele směru. Přídavná světla denního svícení dále podtrhují tvář vozu. Kromě toho je tvář ADVENTURE vybavena dodatečným panelem pod matně černě lakovanou mřížkou chladiče s integrovaným logem BRABUS. BRABUS sání kapoty motoru je vyrobeno z matného pravého carbonu a přidává další výrazný estetický prvek.

Ochrana proti větvím se táhne od kapoty motoru po střešní nosič, který je také součástí konceptu BRABUS 550 ADVENTURE 4x4² pro těžký provoz. Na přední straně carbonový modul přemění noc v den díky dvěma výkonným LED lištám, která řidič zapíná použitím dálkových světel nebo světelné houkačky. Na zadní straně jsou potom v každém rohu střechy pátrací otočné LED reflektory, které jsou elektricky nastavitelné, lze je otáčet a naklánět pomocí dálkového ovládání. Zadní světla jsou rovněž chráněna robustním drátěným krytem.

Otočný nosič rezervního kola s carbonovým krytem a 4x4² logem obsahuje kompletní kolo stejné velikosti jako jsou použitá kola na voze, což jest také bezpečnostním faktorem, který by neměl být podceňován. Vzhledem k vysoké světlé výšce vozu vyrábí BRABUS elektricky ovládané sklápěcí schůdky, které dělají nástup do vozidla lehčím.

Konverze BRABUS karoserie zahrnuje také výrazný zadní nárazník s integrovanými mlhovkami a světly zpátečky, stejně jako centrální reflektor. Carbonové kryty zpětných zrcátek s matným povrchem dotváří bojový vzhled extrémního off-roadu.

Chcete-li dát BRABUSu 550 ADVENTURE 4x4² ještě více off-road schopností, potom pro tento BRABUS vyvinul speciální podvozek, který je elektronicky nastavitelný a řízený řidičem pomocí BRABUS dotykového ovládacího panelu v kokpitu. Využívá výškově nastavitelné tlumiče vyrobené z vysoce pevného hliníku, které snižují působení neodpružených hmot a optimalizují odvod tepla. Individuální nastavení světlé výšky na přední i zadní nápravě umožňuje různé zatížení kol. Konstrukce je vybavena expanzní komorou pro každou vzpěru, která má o 15 procent vyšší objem tlumící kapaliny a tím pádem obrovské rezervy i při maximálním zatížení.

Kromě toho, BRABUS podvozek nabízí čtyři různá nastavení tlumičů. Řidič může přepínat mezi módy „Comfort", „Sport", „Off-Road" a „Individual". Jízdní režimy se přepínají ťuknutím na jednotlivé volby přes BRABUS Touch Control Panel. Volba „Individual“ umožňuje nastavit tuhost tlumičů zvlášť pro přední a zadní nápravu. BRABUS dotykový panel také ovládá naviják a moduly osvětlení na střeše. Kromě toho má také takzvaný "black-out spínač", který vypne všechna světla vozu jedním klepnutím prstu.

Twin-turbo čtyřlitrový osmiválcový motor Mercedesu G 500 4x4² je dimenzován na 310 kW / 422 HP již z výroby a je tedy výborným základem pro optimalizaci výkonu BRABUS B40-550 PowerXtra. Dvě vysoce výkonná turbodmychadla s větší kompresí a speciálními lopatkovými koly s vyztuženými axiálními ložisky produkují vyšší plnící tlak. Součástí dodávky je také odpovídající plug-and-play BRABUS PowerXtra pomocná řídicí jednotka, která poskytuje modifikovanou kontrolu tlaku přeplňování a optimalizované mapování pro vstřikování a zapalování.

Výsledkem těchto úprav je velkolepý výkon off-roadu: k továrním hodnotám se tak přidalo 94 kW / 128 HP ke špičkovému výkonu a 190 Nm točivého momentu, což dělá cross-country vozidlo s více jak 3 tunami mnohem obratnějším. Jmenovitý výkon 404 kW / 550 HP při 5600 otáčkách za minutu a silný maximální točivý moment 800 Nm, který je na dosah neustále mezi 2250 a 4750 otáčkami za minutu, dokonale ladí s automatickou převodovkou se sedmi převodovými stupni, které mohou být také řazeny ručně ergonomicky tvarovanými BRABUS hliníkovými pádly na volantu.

Vybaven výkonovým kitem BRABUS B40-550 PowerXtra, 4x4² ADVENTURE dosprintuje z klidu na 100 km/h za pouhých 6,7 sekund. Maximální rychlost je omezena elektronicky na 210 km/h pro ochranu off-road pneumatik.

Zvuk, výkon a dlouhověkost jsou nezaměnitelnými rysy BRABUS nerezového sportovního výfukového systému s aktivně řízenými výfukovými klapkami. Tyto umožňují řidiči volit mezi jemným "Coming Home" režimem a silným sportovním projevem v módu "Sport" a to pouhým stisknutím tlačítka v kokpitu. BRABUS výfukový systém přidává také některá vzrušující vizuální zvýraznění a to dvěma černými chromovanými koncovkami na straně řidiče. Z tohoto důvodu se sklápěcí nášlap na levé straně vozidla nasazuje pouze pod dveře řidiče. Na straně spolujezdce je výfukové potrubí skryto za nášlapem, který vede pod oběma dveřmi.

BRABUS 550 ADVENTURE 4x4² na ženevském autosalonu 2017 je vybaven exkluzivním BRABUS jemným koženým interiérem se samostatnými zadními sedadly. Obzvláště měkká a prodyšná Mastik kůže je barevně sladěná s vnějším pláštěm off-roadu. Černá perforovaná kůže na středových částech sedadel a vnitřních částech dveřních panelů je kombinována se světle břidlicově šedým kontrastním povrchem.

BRABUS středová konzola pro zadní prostor Mercedesu třídy G byla vyvinuta jako stejně praktický a stylový prvek. Tato poskytuje elegantní oddělení mezi dvěma jednotlivými zadními sedadly. Konzola obsahuje BRABUS dotykový ovládací panel s 4,3 palcovým displejem. Všechny funkce sedadel včetně paměťových funkcí a integrované větrání a topení jsou ovládány tímto panelem. Tato kontrola navíc obsahuje funkce standardního COMAND systému, ovládá čtecí lampičky nad samostatnými sedadly, disponuje USB multimediálním vstupem, který umožňuje propojení a zároveň nabíjení tabletu nebo smartphonu s COMAND systémem a v neposlední řadě konzola nabízí chlazení nebo ohřívání pro dva nápoje.