Brabus tuning

BRABUS 850 XL WIDESTAR na bázi Mercedesu GLS

Luxusní SUV s 625 kW / 850 HP a 1.450 Nm, maximální rychlost 300 km/h, WIDESTAR rozšiřující kit a 23" kovaná kola

Jméno tomuto exkluzivnímu SUV poskytl jeho BRABUS 850 6.0 Biturbo motor, který produkuje o monstrózních 195 kW / 265 HP více, než jeho sériový protějšek. Recept jak toho dosáhnout je propracovaný, stejně tak jako vyzkoušený a osvědčený. Více zdvihového objemu = více výkonu, tovární motorové oddělení proto zvýšilo objem motoru z originálních 5.461 cc na 5.912 cc. Vrtání motoru je zvětšeno na 99mm a motor je osazen korespondujícími většími kovanými písty, precizně vyváženou kovanou klikovou hřídelí a ojnicemi se zdvihem 96mm. Optimalizovány jsou také hlavy válců, pro lepší proudění palivové směsi.

Motorovému prostoru dominuje BRABUS 850 modul sání, vyrobený z carbonu a speciálně tvarovaný pro zajištění optimálního přísunu vzduchu ke spalování. Stejně tak důležitý pro dosažení fenomenálního výkonu je systém přeplňování: inženýři BRABUSu vyvinuli modifikovaná sběrná výfuková potrubí, která umožňují osadit motor většími BRABUS turbodmychadly. Za účelem snížení teploty nasávaného vzduchu jsou sací a tlakové hadice potaženy speciální tepelnou ochranou "Gold Heat Reflection", okamžitě poutající pozornost po otevření motoru.

Motor se zvýšeným výkonem je rovněž doplněn o výfukové potrubí prům. 75mm a speciální katalyzátory. Posledním článkem řetězce jsou sportovní tlumiče výfuků s aktivními klapkami pro možnost volby zvukového doprovodu – řidič tak může volit mezi surovým V8 sportovním zvukem a decentním šepotem v "Coming home" módu. Keramicky potažené výfukové koncovky podtrhují celý high-tech systém.

Perfektní souhru všech komponentů mají na svědomí motoráři a inženýři BRABUSu a rozsáhlé jízdní testy a zkoušky na válcové zkušebně. Profesionální provedení stojí nejen za optimální distribucí výkonu motoru, ale rovněž za nesníženou životností agregátu. BRABUS poskytuje na pohonný řetězec unikátní záruku v délce tří let nebo 100 000 najetých km. Obrovské množství práce se odráží v bezkonkurenčních výkonových hodnotách: 625 kW / 850 HP při nízkých 5.400 ot/min, stejně tak jako kroutící moment 1.450 Nm, který je k dispozici mezi 2.500 až 4.500 ot/min. Tyto hodnoty nemají v této kategorii konkurenci.

BRABUS 850 XL WIDESTAR tak přináší výkonový potenciál, který není úplně obvyklý ani u čistokrevných supersportů. Z klidu na 100 km/h tak 2,6 tuny těžké SUV zrychlí za 4,2 sec. Maximální rychlost je vzhledem k váhovým proporcím limitována na 300 km/h.

Dalšími možnostmi tuningu standardního motoru jsou méně extrémní úpravy a sice BRABUS B63-630 na 464 kW / 630 HP nebo BRABUS B63S-700 na 515 kW / 700 HP.      

Pochopitelně aerodynamika, pneumatiky a podvozek jsou upraveny stejnou měrou, aby byl obrovský přísun výkonu zvladatelný. Vzhled karosérie BRABUSu WIDESTAR je charakterizován svalnatými díly rozšíření blatníků, které přidají vozu na šířce 8cm. Komponenty WIDESTAR paketu jsou přidány k sériovým nárazníkům, úprava zahrnuje i díly, které mohou být použity nezávisle na WIDESTAR paketu. Spoiler předního nárazníku zvýrazňuje přední část vozu. Jeho profil byl vyvíjen ve větrném tunelu a proto zvyšuje přítlak na přední nápravě a pomáhá tak stabilitě a ovládání vozu při vysokých rychlostech. Deflektory s integrovaným LED pozičním osvětlením podtrhují postranní vzduchové průduchy. Zadní nárazník je doplněn o karbonový difuzér, který perfektně ladí s keramicky potaženými výfukovými koncovkami. Střešní spoiler je pak šlehačkou na dortu.

BRABUS WIDESTAR paket dává prostor též extrémním rozměrům kol a pneumatik. Podběhy kol nabízí dostatek prostoru pro kovaná 23“ kola BRABUS Monoblock série "Platinum Edition" rozměru 11J x 23". Díky nejmodernějším technologiím výroby tato kola perfektně kombinují lehký design a vysokou pevnost. Pneumatiky pro toto nejvýkonnější SUV dodává technologický partner Continental. Královský rozměr pneu činí 295/35 R23" pro obě nápravy.

Inženýři optimalizující podvozek vyvinuli speciální řídící jednotku pro AIRMATIC tlumení, která propůjčí vozu sportovnější vzhled i jistější jízdní vlastnosti pomocí snížení podvozku o cca 30mm.   

Luxusní doplňky interiéru jsou synonymem každého BRABUS superauta. Nejinak je tomu v případě BRABUS 850 XL Widestar, zakázkově vyráběné interiéry jsou ručně šité z těch nějjemnějších kůží Mastik a Alcantara.

Jakékoliv GLS 63 AMG může být upraveno na BRABUS 850 XL WIDESTAR, ať již kompletně nebo jen vybranými doplňky.