Brabus tuning

Exkluzivní BRABUS zušlechtění nové třídy E

Mercedes-Benz pokračuje s novou třídou E - W213 v dlouhém a úspěšném příběhu a BRABUS prezentuje svůj program exkluzivních doplňků pro nový sedan.

Produktová sestava zahrnuje motorový tuning pro různé benzínové a dieselové motorizace, sportovně-elegantní aerodynamické komponenty a samozřejmě, také na míru šitá BRABUS Monoblock kola až do průměru 21“, precizně odladěné podvozkové komponenty a individuální úpravy interiérů.

Nová třída E přijíždí z továrny v několika designových a výbavových liniích a proto disponuje dvěma rozdílnými verzemi předního a zadního nárazníku. Sportovně-elegantní styling je nenapodobitelnou obchodní známkou BRABUSu již po 40 let. V rámci zachování tradice, BRABUS designéři vyvinuli dvě na míru šitá řešení pro modely W213 s AMG Linií i bez, jejichž komponenty vyrobené z vysoce kvalitního Polyuretanu snesou srovnání s kvalitou prvovýroby, odtud perfektní pasování a schopnosti nalakování.

BRABUS aerodynamický paket pro novou třídu E startuje předním spoilerem, který propůjčuje sedanu typickou tvář a snižuje vztlak na přední nápravě při vysokých rychlostech. Přispívá tak lepší stabilitě a ovládání vozu. Předek vozu může být dále zvýrazněn radikálními křidélky nasávacích postranních otvorů. BRABUS vložený difuzér zadního nárazníku přináší sportovnější vzhled i zadní části vozu. Výřezy difuzéru vytváří perfektní pozadí pro BRABUS čtveřici výfukových koncovek. Zdrženlivý spoiler víka zavazadlového prostoru pasuje všem současným sedanům třídy E a díky svému tvaru snižuje vztlak na zadní nápravě.  

BRABUS Monoblock disky kol, dostupné v různých designech a verzích průměrů od 18“ do 21“, hrají podstatnou roli pro individuální vzhled vozu. Největší dostupnou možností jsou pro novou třídu E kovaná kola Monoblock F, R a Y série "Platinum Edition", rozměrů 9J x 21" pro přední a 10,5J x 21" pro zadní nápravu. Kola mohou být obuta do značkových pneumatik renomovaných dodavatelů jako Continental, Pirelli a Yokohaha v rozměrech 255/30 a 295/25 ZR21.

BRABUS dále vyvinul různá řešení pro podvozkové skupiny, jako jsou sportovní snížená pera pro snížení vozu o cca 30mm a elektronické řídící jednotky podvozku pro vozy se systémem AIR BODY CONTROL.      

V neposlední řadě již současná nabídka BRABUSu zahrnuje výkonové úpravy motorů Mercedesu třídy E. Nejmenší benzínový motor modelu E 200 těží z výhod BRABUS PowerXtra B20 kitu. Po instalaci tohoto kitu produkuje čtyřválcový turbo motor výkon 165 kW / 225 HP a kroutící moment 330 Nm. BRABUS samozřejmě nabízí řešení i pro oblíbený model E 43 AMG, tento sportovní motor ze sebe po montáži BRABUS PowerXtra B30-450 kitu vymáčkne famózních 331 kW / 450 HP a 570 Nm. O zábavu nepřijdou ani řidiči různých dieselových motorizací třídy E. BRABUS PowerXtra D3 kit pro E 220d nabízí 163 kW / 222 HP a 450 Nm. Nejsilnější turbodiesel modelu E 350d značně posílí díky BRABUS PowerXtra D6S kitu. Přídavná řídící jednotka přináší 50 HP a 100 Nm navíc, výsledné hodnoty tedy jsou 227 W / 309 HP a 720 Nm! Takto posílený vůz dosprintuje z 0 – 100 km/h za 5.7 sec, maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.  

BRABUS sportovní nerezové tlumiče výfuků jsou k dostání pro všechny benzínové i dieselové motorizace. Rovněž je v nabídce aktivně řízený sportovní výfuk pro E 43 AMG, který díky přívěrám ovládaným přes tlačítko v kokpitu přináší volbu mezi decentním "Coming home" módem a znatelně hlasitějším sportovním režimem.

Čirý luxus a individualita interiérů jsou rovněž součástí produktového portfolia BRABUSu pro novou třídu E. Sestava doplňků nabízí např. osvětlené nástupní lišty prahů dveří s LED logem BRABUS, disponujícím proměnnou škálou 64 barev, sportovní eloxované pedály nebo kolíky zámků dveří. To vše je korunováno nekonečnou nabídkou exkluzivních BRABUS Fine Leather kožených modifikací interiérů.