Brabus tuning

Světová premiéra na Ženeva Motor Show

BRABUS upravuje GLE 63 SUV - 700 HP a 960 Nm - z 0 na 100 km/h za 4 sekundy

Na letošní Ženeva Motor Show BRABUS představil tuningový program pro pětidveřové SUV Mercedes GLE 63. Nový výkonový kit B63S-700 znatelně posílí výkon a kroutící moment 5,5 litrového twin-turbo V8 motoru, který má ve standardní specifikaci výkon 430 kW / 585 HP. Zvýšení výkonu o 85 kW / 115 HP vyžadovalo množství modifikací na přeplňovaném čtyřventilovém motoru. Zatímco sací a tlakové hadice okamžitě přitáhnou pozornost díky své BRABUS Gold Heat Reflection tepelné ochraně, další důležité detaily úpravy zůstávají zraku skryty. Mezi těmito jsou zejména BRABUS speciální turbodmychala s většími kompresními jednotkami, která generují vyšší plnící tlak, než sériová turba.

Standardní výfukový systém je nahrazen katalyzátory s vyšší propustností, výfukové potrubí má nově průměr 75mm a systém uzavírá laděný nerezový výfukový tlumič s elektronicky ovládanou přívěrou, pro volitelný decentní nebo sportovní V8 zvuk. Vzájemnou mezihru mezi všemi komponenty koordinuje nové mapování pro zapalování a vstřikování, vyvinuté s největší pečlivostí inženýry BRABUSu a testované jak na motorových brzdách, tak v běžném provozu i na závodních tratích. Výsledkem je optimální směs mimořádného výkonu a dokonalé stability.

Jak indikuje samotný název BRABUS 700, řidič tohoto exkluzivního SUV má na povel 700 HP a neméně působivý kroutící moment 960 Nm, který je k dispozici mezi 2.000 – 4.500 ot/min. Kombinace čistého výkonu BRABUS 700 motoru a převodovky Speedshift Plus 7G-Tronic ústí ve výkony hodné čistě sportovních vozů. Zrychlení z 0 na 100 km/h si SUV odbude za pouhé 4 sec a maximální rychlost je elektronicky omezena na 300 km/h.

Následně ke karbonovému paketu karosérie pro GLE Kupé přišli nyní designéři BRABUSu s paketem karbonových dílů i pro SUV verzi GLE 63. Přední spoiler nárazníku jakož i boční kapsy prostupů vzduchu s integrovaným LED pozičním osvětlením přispívají ke stabilitě vozu a redukci vztlaku na přední nápravě.  Zadní část vozu získala díky BRABUS karbonovému difuzoru sportovnější charakter. Difuzor také pojme dvojité titanové koncovky BRABUS sportovního výfukového systému. Střešní spoiler vizuelně podtrhuje sportovní vzhled zádi a zvyšuje přítlak vozu při extrémních rychlostech.

BRABUS hliníková kola pro GLE 63 jsou k mání v rozličných designech a průměrech 21”, 22” a 23”. Vrcholem v nabídce jsou kovaná kola série BRABUS Monoblock R "Platinum Edition" rozměru 11J x 23”. Novinkou jsou pak kola BRABUS Monoblock T rozměru 10J x 22” s pěti paprsky a vloženými karbonovými výplněmi. Speciální BRABUS řídící jednotka podvozku snižuje světlou výšku SUV o cca 35mm.

V neposlední řadě jsou nejen pro GLE 63 k mání luxusní na míru šité interiéry. Rozsah nabídky je nekonečný, od dotažení sériových interiérů k dokonalosti drobnými elementy přes kompletně nově zpracované interiéry v zákaznickém designu s nepřebernou škálou barev a stylů prošívání.