Brabus tuning

Mercedes G 500 4x42 v úpravě BRABUS

Mercedes G 500 4x42 : nový speciální model třídy G je vytvořen pro maximální off-roadové schopnosti a nabízí tak perfektní základ pro exkluzivní úpravy a la BRABUS.

Tyto zahrnují také zvýšení výkonu motoru V8 twin-turbo na 368 kW / 500 HP a nárůst kroutícího momentu na 710 Nm. Ve výsledku těžký off-road zrychlí z 0 na 100 km/h za 6.9 sec a jen díky mohutným terénním pneumatikám je maximální rychlost elektronicky omezena na 210 km/h. Výstřední vzhled terénního vozu je dále podpořen speciálním BRABUS lakováním a cílenými doplňky karosérie. Sériový interiér je dále individualizován perfektní BRABUS Mastik kůží a Alcantarou. 

Čtyřlitrový V8 motor twin-turbo Mercedesu G 500 4x42 produkuje tovární výkon 310 kW / 422 HP a je následně výborným adeptem pro nový BRABUS PowerXtra B40 – 500 výkonový kit. Středobodem úpravy je přídavná řídící jednotka, adaptovaná do řídící elektroniky vozu. BRABUS podstoupil cyklus rozsáhlých testů jak na nejmodernějších dynamometrech, tak v težkém terénu i na silnici, aby správě překalibroval plnící tlak turbodmychadel a přemapoval vstřikovací a zapalovací mapy.

Výsledkem těchto modifikací je nárůst výkonu o extra 58 kW / 78 hp a rovných 100 Nm, které dodávají více jak tři tuny vážícímu SUV mnohem lepší dynamiku. Změřený maximální výkon vrcholí na hodnotě 368 kW / 500 HP při 5.600 ot/min a plochý kroutící moment hodnoty 710 Nm je k dispozici mezi 2.250 až 4.250 ot/min, tyto hodnoty perfektně ladí se sedmistupňovou automatickou převodovkou.

Samozřejmě, jako všechny tuningové komponenty BRABUS, kryje i PowerXtra B50-540 kit záruka v délce 3 let nebo 100.000 km od data montáže. Pohonný řetězec vozu pak unikátní BRABUS Tuning záruka pokrývá po dobu 4 let nebo do najetí 120.000 km od uvedení do provozu.   

Zvuk, výkon a dlouhá životnost jsou příznačné vlastnosti BRABUS sportovního výfukového systému s aktivní přívěrou. Tlačítkem na multifunkčním volantu volí řidič mezi decentním „coming home“ módem nebo markantně hlasitějším tónem v pozici „sport“. Dvojité chromované koncovky na každé straně vozu se starají o atraktivní vzhled po vizuální stránce.

BRABUS se samozřejmě pověnoval i estetické stránce nové nejvyšší třídy G a dodal novému vozu ještě drsnější vzhled. Přídavné díly předního nárazníku s LED denním svícením a do zrcadlového lesku vyleštěná ochrana proti podjetí zvýrazní standardní přední nárazník. Tvář vozu pak charakterizuje lamela masky chladiče s integrovaným logem BRABUS. Sání kapoty motoru, nová mřížka chladiče a rámy okolo hlavních světel jsou vyrobeny z pravého carbonu v lesklém lakování a zvýrazňují tak dále vyjímečný vzhled tohoto automobilu.

LED světla denního svícení v přídavných dílech předního nárazníku s funkcí směrových světel, hlavní bixenonová světla s černými matnicemi nebo černá LED světla namísto původního denního svícení jsou díly BRABUS světelného konceptu.  Precizně pasující kryty z carbonu nahrazují původní směrovky na blatnících. Boční strany vozu pak BRABUS upgraduje pomocí sklopných nástupních schůdků, rovněž osvětlených LED diodami. Stejně jako vpředu, je i do zadního nárazníku integrovaná ochrana proti podjetí vyleštěná do zrcadlového lesku.  

Dalším bodem, na který se BRABUS ve své úpravě zaměřil, je interiér Mercedesu G 500 4x42. Firemní čalounická dílna vytvořila exkluzivní interiér s šípovým prošitím z extra jemné a prodyšné Mastik kůže, červené stehování pak dodává interiéru zajímavý kontrast. Strop vozu z Alcantary spolu s dalšími komponenty z této broušené kůže a carbonové díly dotváří exkluzivní dojem.