Brabus tuning

Další novinka z IAA 2015 ve Frankfurtu

Nový exkluzivní offroader na bázi Mercedesu G 63 - BRABUS 850 6.0 Biturbo WIDESTAR slaví svou světovou premiéru na IAA 2015 ve Frankfurtu nad Mohanem.

SUV je poháněno motorem BRABUS 850 6.0 Biturbo V8 se zvětšeným zdvihovým objemem, produkujícím výkon 625 kW / 850 HP a kroutící moment 1.450 Nm.

Navzdory pohotovostní hmotnosti 2.550 kg sprintuje čtyřkolka z 0 na 100 km/h za 4.0 sec. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 260 km/h. Vizuálně toto výkonné SUV upoutává svým povedeným bodykitem, rozšiřujícím vůz a kovanými 23“ koly série BRABUS „Platinum Edition“. BRABUS Dynamic Ride Control tlumení zajišťuje perfektní vedení vozu při zároveň mimořádném jízdním komfortu. Exkluzivní doplňky interiéru pak završují BRABUS evoluční program pro Mercedes třídy G.

Jedna z klíčových filozofií BRABUSu říká, že nejlepší úpravou zdvihového objemu motoru je přidat ještě více zdvihového objemu. Ultra výkonný BRABUS 850 6.0 Biturbo motor je nyní k mání rovněž pro třídu G, když zatím poháněl jen super vozy na bázích tříd CLS, E , SL a S. Zdvihový objem je zvýšen ze standardních 5.461 cm3 na 5.912  cm3 pomocí vyvrtání válců motoru a instalací osmi pístů průměru 99 mm. Tyto jsou spojeny s precizně vyváženou kovanou klikovou hřídelí ojnicemi se zdvihem 96 mm, namísto seriových 90,5 mm. Obě hlavy válců jsou dále tvarově optimalizovány pro lepší proudění směsi a výfukových plynů.

Další periferie motoru byly rovněž upraveny pomocí BRABUS vysokovýkonných komponentů. Obě produkční turbodmychadla byla nahrazena turby BRABUS s většími kompresními jednotkami a modifikovaným sběrným výfukovým potrubím. Za účelem snížení teploty nasávaného vzduchu jsou sací a tlakové hadice potaženy speciální kovovou ochrannou vrstvou „Gold Heat Reflection“, která navíc poutá pozornost na první pohled.

Speciální katalyzátory a BRABUS sportovní výfukový systém završují komplexní úpravu motoru po výfukové stránce. Díky integrovaným výfukovým klapkám a aktivnímu ovládání může řidič volit mezi hutným sportovním V8 zvukem nebo decentním tlumeným tónem při návratu domů. Nerezový výfukový systém je rovněž estetickou záležitostí – s dvěma dvojitými koncovkami na každé straně vozu, ústícími před zadními koly a možností provedení jak v klasickém tak černém chromu dále vyzdvihují design vozu.

Inženýři BRABUSu dokázali sladit extrémní výkony v pefektní interakci s elektronikou vozu a to s maximální efektivitou. Top prioritami nebylo jen navýšení výkonu, ale rovněž zachování maximání životnosti a nízké emise škodlivin. Zdvihový objem motoru 6 litrů spolu se dvěma turbodmychadly vytváří další BRABUS motor, který je třídou sám pro sebe. Jeho výkon 625 kW / 850 HP při nízkých 5.400 ot/min a gigantický kroutící moment 1.450 Nm v rozmezí 2.500 – 4.500 ot/min těžko najdou v segmentu cross-country vozidel konkurenci.

Jako všechny BRABUS komponenty je i tento vysoce výkonný motor, stejně jako celý poháněcí řetězec, kryt unikátní BRABUS Tuning zárukou v délce 3 let / 100 000 km.

BRABUS používá výhradně oleje a maziva technologického partnera, firmy MOTUL.

Kombinace ultra-výkonného BRABUS 850 6.0 Biturbo motoru spolu s převodovkou Speedshift Plus 7G-Tronic zaručují jízdní výkony, které byly donedávna reálné spíše pro čistě sportovní vozy, než pro mohutné SUV. Čtyřkolka tak zrychlí z klidu na 100 km/h za rovné 4 sec, zatímco maximální rychlost je elektronicky omezena na 260 km/h. Při těchto rychlostech se hodí rozšířená jízdní stopa vozu, jako dodatečná výhoda vzrušujícího WIDESTAR optipaketu. Rozšířené lemy blatníků přidají k šířce vozu 12 cm a díky tomu nabízí prostor pro montáž kol v královském průměru 23“.

BRABUS Monoblock „Platinum Edition“ kola rozměrů 11J x 23“ nabízí mimořádnou směs ultralehké konstrukce a maximální pevnosti. 23 palcová kola jsou k mání ve čtyřech různých designech. BRABUS technologičtí partneři Continental, Pirelli nebo Yokohama dodávají perfektně pasující vysoko-výkonné pneumatiky rozměru 305/35 R23. Tato 23“ kola dávají plný smysl použití rozšířených lemů blatníků, integrované výdechy teplého vzduchu podporují chlazení podběhů kol. Výrazně tvarované rozšíření blatníků přechází do dveří vozu a nedává tak prostor k pochybnostem, že se jedná o BRABUS WIDESTAR. V lemech blatníků integrovaná LED světla osvětlují při odemčení / zamčení vozu nášlapy podélníků prahů.    

BRABUS spoiler předního nárazníku se přidává k originálnímu nárazníku a spolu s přídavnými LED světly denního svícení charakterizuje tvář nového off-roadu. Přídavný panel pod chladičem je dalším doplňkem rozšířeného modelu třídy G. Součástí přední masky je dvojité logo „B“, nahrazující originální hvězdu. Aby byl dojem z přední části vozu bezchybný, mění BRABUS originální bixenonová světla za světla s tmavými matnicemi a rovněž původní lišty LED denního svícení nahrazuje svými tmavými LED světly. Navíc jsou přídavná LED světla denního svícení ve spoileru předního nárazníku schopna blikat i jako směrovky, odpadá tak tedy nutnost mít původní směrovky na vrchní ploše předních blatníků. Tyto jsou nahrazeny precizními výplněmi z pravého carbonu.

Osobitý dojem z BRABUS WIDESTAR paketu pokračuje i v zadní partii vozu. Kromě centrálního reflektoru ochrany proti podjetí je zadní nárazník vybaven LED mlhovkami a světly zpátečky. Velké SUV může být též vybaveno střešním spoilerem.

BRABUS 850 WIDESTAR je vybaven inovovaným Ride Control podvozkem, který zajistí perfektní směs jízdního komfortu při bezpečném a sportovním ovládání vozu. Tento high-tech podvozkový systém je k dostání pro všechny modely třídy G. Podvozek byl vyvinut ve spolupráci s technologickým partnerem, firmou BILSTEIN a obsahuje nastavitelné tlumiče s dvěma úrovněni tlumení, které mohou pracovat v manuálním i automatickém režimu. Ve vyšších rychlostech a pro živé řízení představuje sportovní volba mnohem dynamičtější ovládání a podporuje bezpečnostní rezervy. V případě volby automatického komfortního režimu senzory vozu stále porovnávají určité vstupy, jako jsou rychlost vozu, příčné zrychlení, úhel natočení volantu… Pokud tyto hodnoty naznačí kritickou situaci, systém se automaticky přepne v řádech milisekund do tvrdšího sportovního režimu, za účelem podpoření stability vozu. Po ustálení jízdní situace, rozpoznané z CAN vstupů, dojde rovněž automaticky k přepnutí tlumičů do komfortního módu.

Kabina vozu může být rovněž individualizována exkluzivními materiály a doplňky. Nerezové lišty prahů dveří s proměnným BRABUS LED logem uvítají pasažéry. Koberce podlahy vyrobené z vysoce kvalitního veluru, sportovní hliníkové pedály, pádla řazení nebo kolíky zámků dveří jsou dalšími položkami z atraktivního příslušenství.

Čalounická dílna BRABUSu vytváří na míru šité kompletní interiéry z té nejkvalitnější Alcantary a měkké, ale vysoce odolné BRABUS Mastik kůže. Specialitou BRABUSu jsou samostatná kapitánská zadní sedadla s nesčetnými možnostmi komfortního nastavení. Speciální středová konzola obsahuje elektricky vyklápěcí stolky pro obě sedadla, integrovanou dobíjecí stanici pro iPhone6, USB zásuvky a ledničku pro občerstvení na cestách. W-LAN router a 4G vysokorychlostní modem připojují pasažéry k internetu. O vyjímečnou atmosféru i během nočního cestování se pak stará ambientní osvětlení.