Brabus tuning

Světová premiéra na IAA 2015

600 koní, 800 Nm a 300 km/h - to jsou čísla pro C 63S v úpravě Brabus 600

Změřený výkon 441 kW / 600 HP, kroutící moment 800 Nm, sprint z 0 na 100 km/h za 3.8 sec. Maximální rychlost 300 km/h. Plus exklusivní aerodynamické doplňky, kola, vyladěný podvozek a individuální interiér – to je BRABUS 600 na bázi C 63S, představený na letošním veletrhu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem.

Sedan nebo kombi: BRABUS PowerXtra B40 – 600 motorový kit dělá z nového C 63S ještě více vlka v rouše beránčím. Motoráři BRABUSu podstoupili zátěžové testy jak na závodních tratích tak v běžném provozu, aby vyvinuli výkonový kit, který pozvedne výkon přeplňovaného čtyřlitrového motoru V8 o 66 kW / 90 HP. BRABUS adaptuje k řídící elektronice vozu přídavnou řídící jednotku, která upravuje vstřikovací a zapalovací mapy a moderuje plnící tlak. Výsledkem je zvýšení výkonu motoru ze standardních 375 kW / 510 HP na 441 kW / 600 HP, při nízkých 5.800 ot/min. Zároveň stoupá kroutící moment ze 700 na 800 Nm, tento je dostupný v rozmezí od 1.750 – 4.500 ot/min. BRABUS doporučuje vysoce výkonné motorové oleje od technologického partnera MOTUL.

V harmonii se sedmistupňovou sportovní převodovkou, vystřelí sedan C 63S opatřený kitem BRABUS PowerXtra B40 – 600 z klidu na 100 km/h za 3.8 sec. Lehce těžší kombi zvládne totéž o desetinu sekundy pomaleji, maximální rychlost obou karosářských variant je 300 km/h. Silnou stránkou BRABUSu je výfukový systém pro Mercedes C 63S. Zvuk a výkon kompletně nerezového sportovního výfuku s redukovaným zpětným tlakem jsou kontrolovány elektronicky ovládanou přívěrou. Stiskem tlačítek na multifunkčním volantu volí řidič mezi decentním tichým režimem a znatelně silnějším sportovním tónem twin-turbo V8 motoru.

Potlačení aerodynamického vztlaku má pro takto rychlý vůz obrovský význam. Designéři BRABUSu vyvíjeli komponenty karosérie přímo ve větrném tunelu, aby tyto díly byly stejně tak efektivní jako atraktivní. Všechny jsou vyrobeny z pravého carbonu v lesklé nebo matné povrchové úpravě. Výdechy předních blatníků přidávají vozu na sportovním důrazu. Přední nárazník může být doplněn o BRABUS spoiler stejně jako o zvýraznění prostupů chladícího vzduchu, oboje zvýrazní atletický vzhled vrcholného modelu třídy C. Difuzor zadního nárazníku a spoiler víka zavazadlového prostoru pomohou zefektivnit aerodynamiku zádě vozu. Kryty zpětných zrcátek z carbonu doplňují sportovní vzhled.

Zásadní roli ve vzhledu vozu hrají 20” kola série BRABUS Monoblock F. Tato jsou obouvána pneumatikami technologických partnerů, firem Continental, Pirelli nebo Yokohama a mají rozměry 255/30 ZR20 na přední a 275/30 ZR20 na zadní nápravě.

Samozřejmostí jsou exklusivní individuální úpravy interiérů pro nové modely C 63. Produktová nabídka začíná hliníkovými díly interiéru jako jsou nástupní lišty prahů dveří s LED logem s proměnnou barvou, sportovní pedály, kolíky zámků dveří, pádla řazení nebo třeba tachometr se škálou do 340 km/h. Čalounická dílna BRABUSu potom vyrábí na míru šité interiéry dle zákaznických preferencí z jemné a vysoce odolné BRABUS Mastik kůže nebo Alcantary. Standardní interiérové výplně mohou být nahrazeny precizními dřevěnými nebo carbonovými aplikacemi v nekonečné barevné škále, hodící se k barvě čalounění.

Vozidlo, vystavené na letošním IAA ve Frankfurtu má interiér v černé kůži se stehováním v barvě Mandarin. Veškeré chromové díly vozu jsou nastříkány do Titanové matné barvy.