Brabus tuning

Mercedes-Maybach v úpravě BRABUS

662 kW / 900 hp, 1.500 Nm a maximální rychlost přes 350 km/h, high-tech kovaná kola, sportovně-elegantní design a dokonce ještě luxusnější BRABUS interiéry

Nový Mercedes-Maybach představuje absolutní vrchol nejmodernějšího automobilového inženýrství. Nicméně, dokonce i tento luxusní sedan nabízí ještě prostor pro individuální vylepšení, která BRABUS realizuje s vybraným týmem nejlepších motorářů, designérů, techniků a mistrů řemeslníků.

BRABUS Rocket 900 6.3 V12 twin-turbo motor poskytuje Mercedesu-Maybach S 600 enormní výkonový potenciál 662 kW / 900 hp a 1.500 Nm kroutícího momentu, kdy maximální rychlost přesahuje 350 km/h.

Aby s extrémním výkonem ladil i vzhled vozu, tento dostal sportovně-elegantní aerodynamické komponenty od BRABUSu a kovaná 21“ kola série BRABUS Monoblock „Platinum Edition“. Další doménou BRABUSu je exkluzivní interiérový design. Čalounické oddělení BRABUSu vyrábí výjimečné interiéry z nejjemnější kůže, Alcantary, precizních dřevěných aplikací nebo karbonových dílů v jakékoliv požadované barvě.

Nejmodernější systémy infotainmentu zahrnují BRABUS „iBusiness“ high-tech multimediální řešení sestávající z Apple komponentů, které jsou schopné splnit náročná přání vlastníků Maybachu, kteří často používají tento luxusní parník jako mobilní kancelář, pohyblivou divadelní nebo koncertní halu na kolech.

Maybach S 600 přichází z výroby s dvanácti-válcovým twin-turbo motorem, produkujícím 390 kW / 530 hp a rozhodně tak netrpí nedostatkem výkonu. Nicméně, poháněn BRABUS Rocket 900 6.3 V12 twin-turbo motorem se zvětšeným zdvihovým objemem, se luxusní sedan dostává svými výkony do kategorie nejvýkonnějších supersportovních vozů.

Za tímto účelem BRABUS používá svou osvědčenou metodu zvýšení zdvihového objemu. Instalace speciální BRABUS kované klikové hřídele ve spojení s větším vrtáním, kovanými písty a precizně vyváženými ojnicemi zvyšuje zdvihový objem z 6.0 na 6.3 litrů. Dalších periferií motoru se rovněž dotkly rozsáhlé úpravy. Sériová turbodmychadla jsou nahrazena BRABUS turby s většími kompresními jednotkami, která jsou na motor osazena pomocí nového speciálního sběrného potrubí. Úprava dále obsahuje sací hadice s průměrem 80mm, katalyzátory s redukovaným zpětným tlakem a nerezový sportovní výfukový systém BRABUS s elektronicky ovládanou přívěrou.

Rozsáhlé úpravy se dotkly i sacího traktu, aby bylo zajištěno optimální plnění motoru nasávaným vzduchem. Karbonový sací modul BRABUS 900, který nasává vzduch přes průduch v kapotě motoru a optimalizovaný mezichladič, je lehce rozpoznatelný. Nové sací potrubí obsahuje komory pro speciální vzduchové filtry stejně jako „Gold Heat Reflection“ tepelnou ochranu, pro snížení teploty nasávaného vzduchu.

Nově naprogramované vstřikování a zapalování se spolu s regulací plnícího tlaku stará o perfektní interakci mezi jednotlivými komponenty úpravy. Výsledkem nejsou jen enormní výkony, nýbrž i shoda se striktními limity normy emisí škodlivin dle EURO VI.

Po této úpravě produkuje motor V12, který je exkluzivně mazán produkty MOTUL, maximální výkon 662 kW / 900 HP při nízkých 5.500 ot/min a gigantický kroutící moment 1.500 Nm při 4.200 ot/min.

Navzdory celkové hmotnosti 2.8 tuny, servíruje BRABUS super vůz na základě Mercedesu-Maybach S 600 výkony, obvykle dosažitelné pouze plnokrevnými super-sportovními vozy: akcelerace z 0 na 100 km/h za 3.7 sec, maximální rychlost 350 km/h.

Samozřejmostí je, že BRABUS má řešení i pro S 500 verzi Mercedesu-Maybach. Po instalaci výkonového kitu BRABUS B50-540, prokukuje twin-turbo V8 motor o objemu 4,7 litru maximální výkon 540 hp / 820 Nm.

Aby bylo možné bezpečně využít jízdní dynamiku vysoce výkonného luxusního sedanu, BRABUS vyvinul speciální modul pro MAGIC BODY CONTROL podvozek Mercedesu-Maybach, který sníží světlou výšku o 25mm, bez dopadu na výjimečnou jízdní kvalitu.

Sportovně-elegantní vzhled vozu, který je téměř o 21 cm delší než S třída s prodlouženým rozvorem, dotváří BRABUS aerodynamické komponenty karosérie, vyvíjené ve větrném tunelu a vyráběné z vysoce kvalitního Polyuretanu.

Úpravy interiérů dle přání zákazníků patří mezi další speciality BRABUSu. Čalounické oddělení BRABUSu zpracovává do posledního detailu perfektně provedené interiéry na míru podle zadání majitelů vozidel. Možnosti jsou téměř nekonečné jak co se výběru barvy kůží nebo Alcantary týče, totéž platí i pro precizní dřevěné nebo karbonové aplikace, nahrazující původní originální výplně.

BRABUS je průkopníkem na poli vývoje inovativních, funkčních a stylisticky integrovaných business a multimediálních řešení pro automobilový průmysl. Toto know-how je samozřejmě k mání i pro Maybach. BRABUS „iBusiness“ systém nabízí pasažérům poslední generaci Apple počítačových technologií pro globální komunikaci a zábavu s nejvyšší obrazovou a zvukovou kvalitou.