Brabus tuning

BRABUS ROCKET 900

Nový BRABUS tuning pro vysokovýkonný luxusní vůz s motorem V12 a 662 kW/900 koní, 1500 Nm s rychlostí přesahující 350 km/h...

BRABUS ROCKET 900 je nejvýkonnější vůz luxusní kategorie automobilů, který slavil svou světovou premiéru na autosalonu v Ženevě 2015. BRABUS staví toto super auto na základě nového Mercedes-Benz AMG S 65.

Srdcem luxusního BRABUS ROCKET 900 je motor o objemu 6,3 V12 Biturbo se zvýšeným objemem, díky kterému dosahuje špičkových hodnot výkonu 662 kW/900 koní a hodnoty maximálního točivého momentu 1500 Nm.

Pohonná jednotka vystřelí  limuzínu BRABUS ROCKET 900 se čtyřmi dveřmi z klidu na 100 km/h za 3,7 sekundy a maximální rychlost převýší 350 km/h.

Vizuálně BRABUS ROCKET 900 zaujme karbonovým aerodynamickým kitem zvýrazněným o BRABUS "PLATINUM EDITION" 21 nebo 22 palcové kola a vynikajícím dvoubarevným jemným koženým interiérem BRABUS.

BRABUS "iBusiness" zábavní systém pro BRABUS ROCKET 900 je založen na nejmodernějších vyjímečných komponentech společnosti Apple, jako je iPad mini, Mac mini, iPod touch a Apple TV, pro které BRABUS speciálně vyvinul aplikaci BRABUS Remote app, díky které je možné vše ovládat.

Dvanáctiválcový motor Mercedes-Benz AMG S65 je upraven do nejmenšího detailu BRABUS motorovým oddělením, které je vybaveno těmi nejmodernějšími technologiemi. Do motoru byla nainstalována speciální kliková hřídel BRABUS s delším zdvihem, zvětšeno bylo vrtání válců a odpovídajícím způsobem byly použity větší kované písty a ty kované ojnice. Všechny tyto úpravy vedly ke zvýšení objemu motoru z 5,980 ccm3 na 6,300 ccm3.

Modifikace, které také hrají velkou roli v dosažení obrovského výkonu: standardní turbodmychadla jsou nahrazena turby, která mají větší kompresní jednotky a větší turbíny, stejně tak jsou upravena výfuková potrubí. V rámci přeměny motoru byly použity speciální kovové katalyzátory se 75 mm tlustými svody BRABUS. Sportovní nerezový výfukový systém je aktivní a disponuje klapkou pro tichý a sportovní režim.

Stejně důležitý je dokonalý přívod vzduchu do motoru. Za tímto účelem byl speciálně navržen jen pro BRABUS 900 určený sací systém, který čerpá náporový vzduch prostřednictvím vzduchového kanálu pod kapotou motoru. Nové sací potrubí obsahuje speciální vzduchové filtry s větším průchodem a speciální tepelnou ochranou "Gold Heat Reflection" , která odolává vysokým teplotám.

Precizně naprogramované vstřikování a zapalování koordinuje perfektní interakci mezi vysoce výkonnými komponenty.  Toto zajišťuje nejen maximální výkon, ale také dodržování nejpřísnějších emisních norem. BRABUS motor splňuje s rezervou přísnou normu emisí škodlivin EURO 6. Vysoce výkonné mazaní zajišťuje exkluzivní dodavatel high-tech maziv, firma MOTUL.

V důsledku rozsáhlých úprav BRABUS ROCKET 900 6.3 V12 Biturbo poskytuje bezkonkurenční výkony:  662 kW/900 koní je produkováno v nízkých 5.500 otáčkách za minutu. Masivní je také hodnota maximálního točivého momentu 1.450 Nm, která je dostupná mezi 1.500 a 4.200 otáčkami za minutu. V zájmu životnosti celého hnacího ústrojí je hodnota točivého momentu elektronicky omezena na 1200 Nm.

Energie je směřována na zadní nápravu pomocí sedmistupňové automatické převodovky, která je přizpůsobena obrovskému výkonu a sílu rozděluje na zadní kola samosvorný diferenciál BRABUS se svorností až 40 procent. Ovládat převodovku lze také pomocí BRABUS RACE hliníkových pádel řazení na volantu.

Jízdní výkony BRABUS 900 ROCKET jsou na úrovni špičkových supersportovních vozů. Sprint z 0 na 100 km/h trvá 3,7 sekundy. Zrychlení z 0 na 200 km/h trvá pouhých 9,1 sekundy. Maximální rychlost je přes 350 km/h.

Tento jedinečný zážitek z jízdy je doprovázen klidným nebo vzrušujícím zvukem výfukového potrubí. BRABUS sportovní výfukový systém s aktivní řízenou klapkou umožňuje řidiči, aby si zvuk měnil podle nálady. Tlačítkem na volantu jde zvolit klidný nebo sportovní mód výfukového systému. 

Je samozřejmé, že bez upravené aerodynamiky, která je extrémně důležitá obzvláště pří vysokých rychlostech, by tyto jízdní výkony nebyly možné. Proto BRABUS ROCKET 900 aerodynamický paket minimalizuje aerodynamický vztlak na přední i zadní nápravu, což přispívá k dokonalé rovnováze i v těch nejvyšších rychlostech a zároveň prohlubuje sportovně elegantní styl karoserie. Stejně jako v  F1 jsou aerodynamické komponenty vyrobeny z uhlíkových vláken. Ty dodávají luxusnímu sedanu ještě dynamičtější vzhled, který navíc zvyšuje aerodynamickou účinnost.

Přední nárazník a spoiler BRABUS je upraven nejen vizuálně, ale také funkčně. Standardní nárazník je doplněn o karbonové elementy, které přispívají ke stabilitě a klidu při vysokých rychlostech.

Přední blatníky jsou doplněny karbonovými elementy, které upravují obtékání vzduchu kolem vozu.  Kryty zpětných zrcátek BRABUS z uhlíkových vláken prohlubují sportovní charakter.

BRABUS aerodynamická vylepšení pro ROCKET 900 jsou vyrobena z uhlíkových vláken. Difuzor na zadním nárazníku je na míru přizpůsoben pro BRABUS sportovní výfuky. Zadní spoiler na víku zavazadlového prostoru je také vyroben z karbonu.

Na míru šité kované ráfky BRABUS série Monoblock  s průměrem 21 a 22 palců hrají zásadní roli ve vzrušujícím vzhledu vozu, jízdní dynamice a bezpečném provozu. V Ženevě prezentované BRABUS "PLATINUM EDITION" ráfky jsou ve velikosti 9Jx21“ na přední nápravě a 10.5Jx21“ vzadu. Zákazníci si mohou vybrat ze tří různých provedení: zrcadlově leštěných Monoblock VI kol se šesti dvojitými paprsky, Monoblock F s kříženými paprsky a nových Monoblock R s dvoubarevnými paprsky. Vysoce výkonné pneumatiky jsou samozřejmostí: Continental, Pirelli a Yokohama velikostí 255/35 ZR21 vpředu a 295/30 ZR21 vzadu.

K dispozici jsou také 22 palcové kované disky BRABUS Monoblock G "Platinum Edition" s pneumatikami 255/30 ZR22 vpředu a 295/25 ZR22 vzadu. Tato sada kol dokonale využívá dostupného prostoru v podbězích kol.

Aby bylo vůbec možné využít vysokou úroveň jízdní dynamiky tak výkonné luxusní limuzíny, BRABUS vyvinul jednotku  BRABUS AIRMATIC SPORT, která pomocí speciální ovládacího modulu sníží světlou výšku vozu asi o 15 mm, aniž by byla ohrožena vynikající kvalita jízdy.

BRABUS je jedním z průkopníků ve vývoji inovativních, funkčních a stylově integrovaných multimediálních systémů pro Mercedes-Benz automobily. Klasickou atmosféru BRABUS interiéru dotváří jemné kožené čalounění s dokonalým povrchem zpracovaným do posledního detailu. 

BRABUS Rocket 900 je k dispozici také s inovativním BRABUS "iBusiness" multimediálním systémem. Využívá nejnovější generaci Apple zařízení jak pro zábavu, tak pro globální komunikaci, kterou zajišťuje přes mobilní telefon a internet.

BRABUS "iBusiness" multimediální systém integroval dokonale tablet iPad mini do zádní časti vozu. Za tímto účelem byla vyvinuta zvláštní středová konzola, která je umístěna mezi dvěma jednotlivými sedadly v zadní části. Ta je vybavena dokovací stanici a drží tablet pevně na svém místě.

IPad mini se nepoužívá jen pro komunikaci s vnějším světem. Tablet lze také použít k ovládání všech funkcí BRABUS systému "iBusiness" a COMAND palubního informačního systému. Kromě toho je mobilní počítač Mac Mini připojen přes InCar hotspot, který slouží jako hostitelský počítač.

Velmi malý a přesto velmi výkonný počítač je bezpečně umístěn v zavazadlovém prostoru v elektrické výsuvné schránce speciálně přizpůsobené konstrukci Mac mini. BRABUS vývojové oddělení vytvořilo inovativní aplikaci BRABUS Remote app pro bezpečnou komunikaci mezi různými složkami multimediální zařízení.

15.6 palcový TFT displej s poměrem stran 16:9 slouží jako centrální monitor pro iPad mini a ostatní zařízení multimediálního systému. Obrazovka je elegantně integrovaná do Alcantarového stropu a je elektricky sklopná. Standardní obrazovky v zadní části jsou umístěny v opěrkách hlav a lze přes ně sledovat digitální TV nebo jiné programovatelné zdroje. BRABUS Rocket 900 je připojen k internetu přes 4G sítě mobilních telekomunikačních technologií.

Hudba se přehrává pomocí Apple iPod touch nejnovější generace, jehož 64 GB paměť umožnuje uložit více než 14 000 skladeb. Zvuk je reprodukován prostřednictvím audio  systému třídy S. Celý systém je stylově integrován do jemného koženého interiéru BRABUS. Tento je zpracován s citem do nejmenšího detailu ve sportovně-elegantní kombinaci barev světlého pergamenu a černé. Nerezové prahové lišty mají podsvícené BRABUS logo, jehož barvu lze zvolit. Na výběr je červená a bílá.

Součástí BRABUS modifikace je také BRABUS přístrojový panel s cejchováním až do 400 km/h. Sportovní charakter současně zdůrazňují hliníkové dveřní kolíčky a sportovní eloxované pedály.

BRABUS Rocket 900 je možné objednat jako kompletní vůz se základní cenou od 347.719 EUR bez DPH nebo může být úprava realizována také dodatečně na jakémkoliv standardním Mercedesu AMG S65.