Brabus tuning

Kombi MB třídy C v úpravě Brabus

Sportovní, elegantní, exkluzivní a výkonný. Tyto atributy dokonale popisují program BRABUS pro nový Mercedes-Benz třídy C kombi.

Jako vždy BRABUS nabízí širokou škálu možností, které uspokojí každého zákazníka – sportovní a elegantní program, aerodynamické vylepšení pro všechny modely a výbavy, litá kola na míru s průměrem až do 20 palců, tuning motoru pro různé zážehové a vznětové verze, či možnosti nastavení podvozku pro ještě větší požitek z jízdy. Individuální design interiéru završuje produktovou nabídku pro modelovou řadu S 205.

Mercedes-Benz nabízí novou třídu C kombi v různých designových liniích: standardní specifikace, Avantgarde, Exclusive a AMG Line. BRABUS má komponenty na míru pro všechny verze, které jsou vyrobené v prvotřídní kvalitě z vysoce kvalitního Polyuretanu.

Fotografie zachycují vozidlo s AMG linií, na kterém BRABUS zvýraznil jeho sportovní design. Tyto úpravy jsou k dispozici také pro sedan. Přední spoiler nárazníku  s  jeho centrálním ostřím a postranními křidélky, který je v tomto případě nalakován v titanově šedé barvě, dodává vozu ještě výraznější tvář a zároveň snižuje aerodynamický vztlak na přední nápravě při vysokých rychlostech.

Dalším BRABUS designovým prvkem na tomto voze je difuzor na zadním nárazníku v kontrastní barvě. Poskytuje ideální prostředí pro čtyři chromované koncovky výfuku BRABUS sportovního výfukového systému. Tento je k mání jak pro benzínové, tak dieselové motorizace.

BRABUS Monoblock disky kol, které lze namontovat na sedan a kombi různých provedení C třídy v průměrech 18, 19 nebo 20 palců, hrají klíčovou roli ve vzrušujícím vzhledu BRABUS. Tento konkrétní vůz stojí na kolech série BRABUS Monoblok F o velikosti 8.5J x 20“ na přední a 9.5J x 20“ na zadní nápravě. Kola jsou zakázkově lakovaná v černé barvě s titanovými proužky BRABUS. Optimální vysoce výkonné pneumatiky rozměrů 225/35 ZR 20 vpředu a 255/30 ZR 20 vzadu jsou dodávány BRABUS partnery Continental, Pirelli a Yokohama.

BRABUS sportovní odpružení s komfortním nastavením a sportovní pružiny byly vyvinuty společně s renomovanou firmou Bilstein a jsou kalibrovány pro použití se sportovními nízkoprofilovými pneumatikami. Sportovní pružiny sníží světlou výšku vozu třídy C až o 30 mm. Nejsportovnější verze BRABUS seřizovatelného  závodního  podvozku je k dispozici s nastavitelnou světlou výškou v závislosti na preferencích zákazníka.  A co víc, tlumiče jsou vybaveny desetistupňovou možností nastavení tuhosti.

Řídící modul BRABUS, který dokáže snížit světlou výšku vozu, je k dostupný rovněž pro třídu C s pneumatickým odpružením AIRMATIC.

BRABUS je největším světovým úpravcem vozů  Mercedes-Benz. Stejně jako všechny komponenty BRABUS, tak i výkonové kity jsou podporovány jedinečnou BRABUS Tuning zárukou  v délce 3 let, resp. do najetí 100.000 km. BRABUS doporučuje vysoce výkonná maziva společnosti MOTUL.

Posledně představený výkonový kit pro benzínové C 250 CGI se nazývá BRABUS PowerXtra B25.2. Kit upravuje mapování motoru a o jeho účinnosti odpovídá navýšení výkonu o 25 kW/34 koní, hodnota maximálního točivého momentu se přitom zvýší o 50 Nm. Nově tedy motor nabízí 180 kW/245 k a točivý moment 400 Nm. Zrychlení 0-100km/h je zkráceno na 6,5 ??sekund a maximální rychlost se zvýší na 250 km/h.

Stejně jako všechny výkonnostní kity BRABUS PowerXtra, tak i tento tuningový kit byl navržen tak, aby životnost a spolehlivost motoru byla zcela zachována. Zvýšení výkonu je aktivní pouze v případě, že všechny sledované bezpečnostní parametry jsou v pořádku. Samozřejmostí je, že motor splňuje přísnou emisní normu EURO 6.

BRABUS výkonnostní sady jsou k dispozici také pro ostatní čtyřválcové benzínové modely. Pod označením B18.2 BRABUS PowerXtra dostanete navíc 15 kW/21 koní a 50 Nm – k dispozici pro C 180. Kit B20.2 PowerXtra je určen pro C 200 přidává 30 kW/41 koní a 30 Nm.

Kitem BRABUS ECO PowerXtra dokáže BRABUS profesionálně upravit také moderní naftové motory, které jsou k dispozici pro všechny dieselové modely třídy C. Díky efektivnosti a plnění emisních norem EURO 6, bude Váš vůz nadále splňovat všechny požadavky kladené na zachování životního prostředí.

Plug-and-play BRABUS ECO PowerXtra D3 kit lze nainstalovat v odborném servisu a tím zvýšit výkon u Mercedes-Benz C 220 BlueTEC o 26 kW / 35 koní. Hodnota maximálního točivého moment vzroste o 50 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h tak trvá pouze 7,1 sekundy a maximální rychlost je 240 km/h.

BRABUS ECO PowerXtra D4 tuning byl vyvinut pro model C 250 Bluetec. BRABUS ECO PowerXtra D4 kit zvýší výkon motoru ze standardních 150 kW/204 koní na 173 kW/235 k a maximální točivý moment vzroste z 500 Nm na 550 Nm. Tím se zkrátí zrychlení z 0 na 100 km/h modelu C 250 BlueTEC kombi na 6,4 sekundy. Maximální rychlost je 250 km/h.

BRABUS výfukový systém z nerezové oceli se čtyřmi koncovkami výfuku je dostupný jak s BRABUS optimalizací motoru, tak i bez optimalizace. A co víc, výfukový systém produkuje sportovní, ale nikdy ne obtěžujícího zvuk.

Produktová řada BRABUS má zároveň celou řadu možností, jak upravit interiér nového Mercedesu třídy C kombi. Zahrnuje vlastní příslušenství, jako jsou hliníkové pedály, rychloměry s cejchováním až do 340 km/h, vysoce kvalitní velurové koberečky s logem BRABUS, stejně jako velmi exkluzivní jemnou, prodyšnou kůži Brabus Mastik nebo Alcantara.