Brabus tuning

Světová premiéra v Ženevě

BRABUS 850 6.0 Biturbo Coupé na základech Mercedesu S 63 - 625 kW / 850 koní, 1.450 Nm a rychlost 350 km/h. Nejrychlejší a nejvýkonnější kupé s pohonem všech kol na světě!

625 kW / 850 koní a 1.450 Nm, 0 – 100 km/h za 3,5 sekundy a 350 km/h maximální rychlost, která je elektronicky omezena: s novým BRABUS 850 6.0 Biturbo kupé na základech Mercedes S 63 4MATIC, BRABUS v Ženevě 2015 oslavil světový debut nejrychlejšího a nejvýkonnějšího kupé s pohonem všech kol. Dvoudveřový vůz si Vás podmaní nejen z důvodu jeho bezkonkurenčního výkonu, ale také díky sportovnímu a elegantnímu designu, doplňky z uhlíkových vláken, aerodynamickému příslušenství, 21-palcovým kovaným kolům a exkluzivním BRABUS koženým interiérem.

Osmiválcový twin-turbo motor z S 63 byl důkladně přepracován společností BRABUS pomocí nejmodernějších strojů a technologii. Byl nainstalován speciální klikový hřídel BRABUS s delším zdvihem, zvětšeno je vrtání válců a použité větší kované písty, které májí za následek zvýšení objemu motoru z 5.461 ccm3 na 5.912 ccm3. Speciální technologii obrábění jsou také upravené hlavy válců motoru, které rovněž napomohly ke zvýšení výkonu.

Dvě speciální turbodmychadla BRABUS s většími kompresními jednotkami a upraveným sběrným  potrubím, která nahrazují standardní turbodmychadla, hrají rovněž významnou roli v obrovském zvýšení výkonu. V rámci přeměny objemu motoru jsou použité speciální kovové katalyzátory se 75 mm svody. BRABUS sportovní nerezový výfukový systém je aktivní a nabízí elektronicky ovládanou  klapku pro tichý a sportovní režim.

Další úpravy na motoru jsou okamžitě zřejmé po otevření kapoty: jednou z klíčových složek úpravy motoru je speciálně pro BRABUS 850 navržený sací systém. Obsahuje větší vzduchové filtry, rozšířené saní přes kapotu motoru a větší mezichladič plnícího vzduchu. Zvětšené jsou také uhlíkové hadice vzduchovodů s výrazně větším průřezem. Zvláště nápadné je pak zlaté pokovené potrubí chladicího systému BRABUS Gold Heat Reflection, které díky tomu odolává větším teplotám.

Precizně naprogramované vstřikování a zapalování koordinuje perfektní interakci mezi vysoce výkonnými komponenty.  Toto tak zajišťuje nejen maximální výkon, ale také dodržování nejpřísnějších emisních norem. BRABUS motor splňuje normu emisí škodlivin EURO 6. Vysoce výkonné mazaní zajištuje technologický partner high-tech maziv MOTUL.

V důsledku rozsáhlých úprav BRABUS 850 6.0 Biturbo poskytuje bezkonkurenční výkony:  625 kW / 850 koní je produkováno v nízkých 5.400 otáčkách za minutu. Obrovský je také maximální točivý moment 1.450 Nm, který je na dostupný mezi 2.500 a 4.500 otáčkami za minutu. Nicméně, hodnota točivého momentu je elektronicky omezena na hodnotu 1.150 Nm v zájmu zachování životnosti celého hnacího ústrojí.

Výkon je směrován na všechna čtyři kola přes sedmistupňovou automatickou převodovku, která může být doplněná o hliníková pádla řazení BRABUS RACE na volantu. O přenos síly na vozovku se stará inteligentní pohon všech čtyř kol 4MATIC. Varianta s pohonem zadních kol je také k dispozici.

Pohonná jednotka Brabus 850 6.0 Biturbo činí ze čtyřmístného vozu nejsilnější a nejrychlejší  kupé s pohonem všech kol na trhu. Z klidu se exkluzivní dvoudveřové auto katapultuje na 100 km/h za pouhé 3,5 sekundy. Rychlost 200 km/h pak dosáhne po pouhých 9,4 sekundách. Vzhledem k rychlostnímu indexu dostupných pneumatik je nejvyšší rychlost omezena elektronicky na 350 km/h.

Tyto enormně vysoké rychlosti samozřejmě kladou vysoké nároky především na aerodynamické komponenty, které konstruktéři BRABUSu vyvinuli speciálně v aerodynamickém tunelu.

BRABUS spoiler, který byl vyvinut pro přední nárazník je vyroben z uhlíkových vláken a lakován průhledným lakem. Tento propůjčuje dvoudveřovému kupé závodního vzhled a zároveň snižuje vztlak na přední nápravě a při vysokých rychlostech zvyšuje přítlak. Velké průduchy, které dodávají vozu ještě dynamičtější vzhled, jsou rovněž vyrobeny z uhlíkových vláken.

Veškerá BRABUS aerodynamická vylepšení pro třídu S kupé jsou z uhlíkových vláken: difuzor, který je na míru vyroben pro BRABUS sportovní výfuk, zadní spoiler na víku zavazadlového prostoru a také karbonové boční výdechy, které dodávají vozu ještě mohutnější a sportovnější vzhled.

Nápaditý design, špičková kvalita a další vylepšení jízdní dynamiky, to jsou hlavní důvody pro sadu kovaných kol série BRABUS Monoblock, která jsou k dispozici pro Mercedes třídy S kupé s průměry v rozsahu 18 až 22 palců.

Aby bylo možné plně využít obrovského výkonu motoru BRABUS 850 6.0 Biturbo je vysoce výkonné kupé osazeno 21“ koly BRABUS Monoblock F "Platinum Edition". Použití nejmodernějších strojů a technologií kování přispívá k optimální symbióze maximální pevnosti a nízké hmotnosti. Pro autosalon v Ženevě 2015 byla zvolena sportovní sada kol Monoblock F cross-spoke v odstínu Shadow Gold Chrome, ve velikostech 9J x 21“ na přední nápravě a 10.5J x 21“ vzadu. Tato sada kol dokonale využívá dostupného prostoru pod podběhy kol. Optimální vysoce výkonné pneumatiky dodává Continental, Pirelli a Yokohama v rozměrech 255/35 ZR 21 pro přední a 295/30 ZR 21 pro zadní nápravu. Další alternativou jsou 21 palcová kovaná zrcadlově leštěná kola Monoblock VI s dvojitými paprsky nebo kovaná kola série Monoblock R. V průměru 22“ jsou to kovaná kola BRABUS Monoblock G "Platinum Edition", která obouvají pneumatiky rozměrů 255/30 ZR 22 pro přední a 295/25 ZR 22 pro zadní kola.

Díky BRABUS odpružení, které disponuje nastavením pro sportovní jízdu a nízkoprofilovým pneumatikám, klesne S kupé až o 15 milimetrů.

Pro zvýraznění černého laku byl interiér exkluzivně přepracován. Díky dokonalé přesnosti a mistrnosti dokázali BRABUS čalouníci zpracovat měkkou a prodyšnou černou kůži Mastik v nejjemnější interiér té nejvyšší jakosti. Speciální prošívání sedadel, vyplní dveří a přístrojové desky podtrhuje sportovní a elegantní charakter kupé. Kontrast je docílen prošitím v barvě mědi. Ve stejném barevném odstínu jsou vyřešeny i ovládací prvky a části interiéru, které standardně mají stříbrný odstín. Zde je vidět láska k detailům, protože BRABUS změnil barvu celkem 219 jednotlivých součástí, aby měly stejný odstín jako kola Monoblock F. Strop je čalouněn temně černou Alcantarou.

Originální karbonové prvky BRABUS zvýrazní sportovní a zároveň luxusní atmosféru v kokpitu. Jejich povrch je vyleštěn speciální tmelem, a nahradil tak dřevěný dekor. Hliníkové doplňky tvoří řadicí pádla pod volantem BRABUS RACE, pedály a dveřní kolíky s logem BRABUS dodávají celku exkluzivní vzhled.

Prahové lišty s podsvíceným logem BRABUS 850 je možno spolu s osvětlením interiéru  nastavit do různých barev.  Číslice 400 km/h na tachometru BRABUS 850 dokazuje obrovský potenciál vozidla.

BRABUS 850 6.0 Biturbo kupé je k dispozici jako kompletní vozidlo, ale také může být postaveno na základě již existujících Mercedes S 63 kupé.

Spotřeba paliva, emise CO2 a třída účinnosti:

BRABUS 850 6.0 Biturbo na základě S 63 kupé: město 14,2 l / 100 km, silnice 8,0 l / 100 km, kombinovaná 10,3 l / 100 km. Emise CO2, kombinovaná: 242 g / km, třída účinnosti F.