Brabus tuning

BRABUS upravuje Mercedes GLA

Mercedes-Benz GLA nejenže září jako nejmenší SUV v nabídce, ale ve sportovních verzích a zejména jako GLA 45 stanovilo pár milníků ve své třídě.

V návaznosti na tato nadání BRABUS přichází se svým balíkem příslušenství pro ostré SUV.

Nabídka zahrnuje motorový tuning pro různé dieselové a benzínové motorizace, s vrcholnou vezí mající 400 hp pro GLA 45, aerodynamické komponenty, na míru šitá kola do velikosti 21“ a příslušenství interiéru.

Motorový tuning začíná u GLA 250 jak s pohonem přední nebo obou náprav, kde BRABUS PowerXtra B25 kit přináší z původních 211 hp / 350 Nm následně 245 hp / 385 Nm. Tyto hodnoty se postarají o mnohem větší zábavu za volantem a rovněž o aktivní bezpečnost při předjížděcích manévrech.

Sprint u 0 na 100 km/h trvá pouhých 6.7 sec, maximální rychlost zarazí až omezovač na 250 km/h.

Vrcholem v nabídce motorového tuningu je pak BRABUS PowerXtra B45 kit pro GLA 45 AMG. Po úpravě poskočí výkonové hodnoty na 400 hp / 500 Nm, zatímco sériový vůz disponuje 360 hp / 450 Nm. S takto upraveným motorem pod kapotou sprintuje GLA 45 z 0 na 100 km/h za 4,4 sec a maximální rychlost může být el. omezena až na hranici 270 km/h.

Pro dieselovou verzi GLA 220 CDI může BRABUS nabídnout výkonový kit PowerXtra D3. Tato přídavná řídící jednotka s optimalizovaným softwarem přinese extra porci 40 hp a 60 Nm. Výsledné hodnoty tak jsou 210 hp / 410 Nm. Agilní diesel tak vystřelí z klidu na 100 km/h za 8.0 sec a maximální rychlost omezí elektronika u 220 km/h.

BRABUS laděné sportovní výfukové systémy jsou k dostání pro většinu modelů GLA. Výfuky přináší markantně sportovnější, avšak neobtěžující zvuk. Pro GLA 250 je v nabídce výfuk s el. ovládánou přívěrou , kdy si řidič volí sám šipkami na volantu mezi tichým a sportovním módem.

Difuzor zadního nárazníku sportovních verzí GLA s AMG stylingem perfektně doplňuje BRABUS sportovní výfuky se čtyřmi kruhovými koncovkami. Přední část vozu může být upgradována BRABUS předním spoilerem a designovými elementy náběrů vzduchu. Tyto komponenty jsou k dostání samozřejmě i pro ostatní verze GLA, bez stylingu AMG.

BRABUS designéři a inženýři vyvinuli společně LED podsvícení prahů dveří, které je dostupné pro všechny modely a usnadňuje nastupovaní a vystupování vozu za šera. Toto je aktivováno odemčením vozu nebo zatáhnutím za kliku dveří. BRABUS spoiler pátých dveří může být rovněž namontován na všechny modely.

BRABUS hliníková kola vyráběná v továrně prvovýroby hrají primární roli exkluzivního vzhledu GLA. Spektrum nabízených kol BRABUS v rozličných designech zahrnuje průměry od 18“ do 21“. Největší možnou kombinací jsou kola BRABUS Monoblock F nebo R „Platinum Edition“ 21“ s pneumatikami technologických partnerů Continental, Pirelli nebo Yokohama rozměru 255/30 R21.

BRABUS rovněž splní každé individuální přání stran interiéru, nástupními lištami s LED logem počínaje, sportovními pedály, kolíky zámků dveří nebo třeba koberci s logem a lemováním konče.