Brabus tuning

BRABUS upgrade pro C-třídu s AMG Line

Stagnace znamená ztrátu pevné půdy pod nohama, proto inženýři a designéři BRABUSu neúnavně vyvíjejí zakázkové komponenty pro vozidla Mercedes-Benz.

Následně za programem dílů pro C-třídu se standardním, Avantgarde, nebo Exclusive paketem, přichází na trh upgrady pro vozy s AMG stylingem. Dále nyní BRABUS nabízí motorový tuning pro benzínové C180, C200 a během nejbližších dnů již i pro C 220 BlueTEC a C 250 BlueTEC. BRABUS Monoblock kola průměrů až do 20“, laděné podvozky, sportovní výfukové systémy a exkluzivní interiéry završují škálu vyráběných produktů.  

Mercedes-Benz nabízí novou třídu C série W/S205 se širokou paletou designů a výbav. BRABUS již nabízí na míru šité díly karosérie pro C-třídu ve standardní, Avantgarde, nebo Exclusive specifikaci. Nově mohou mít všechny specifikace AMG Line venkovní styling. Pro další podporu těchto dynamických linií BRABUS team vyvinul přídavné komponenty. Tyto nejenom, že podporují ještě sportovnější vzhled, díky vývoji ve větrném tunelu dále příznivě redukují vztlak vozu při vysokých rychlostech. Všechny tyto díly jsou vyrobeny z vysoce kvalitního Polyurethanu ve kvalitě provovýroby.

Markantně sportovnější spoiler předního nárazníku se středovým ostřím a bočními křidélky propůjčuje přední části vozu mnohem osobitější vzhled. Zadní část všech sedanů může být doplněna spoilerem víka zavazadlového prostoru. Dalším atraktivním komponentem je střední díl zadního nárazníku ve vzhledu závodního difuzoru, který perfektně ladí ke čtyřem koncovkám BRABUS sportovních výfuků.

Klíčovým komponentem vzhledu vozu jsou použitá kola. BRABUS nabízí pro novou třídu C širokou škálu designů kol, o průměru od 18“ do 20“. Největší  možnou schválenou kombinací jsou kola designu Monoblock R a F s pneumatikami 225/35 a 255/30 ZR20. BRABUS obouvá výhradně pneumatiky technologických partnerů, značek Continental, Pirelli a YOKOHAMA.

BRABUS sportovní podvozky, vyvinuté s předním světovým výrobcem firmou BILSTEIN, jsou speciálně kalibrované pro sportovní snížení podvozku, při zachování stále komfortní jízdy. Totéž platí pro BRABUS snížená pera, která snižují světlou výšku vozu o cca 30 mm a jsou precizně laděná pro použití se sériovými tlumiči pérování. Pro vozy vybavené vzduchovým pérováním AIRMATIC nabízí BRABUS elektronický modul snížení podvozku též.

BRABUS dále nabízí nejrozsáhlejší nabídku motorového tuningu pro vozy Mercedes-Benz na světě. Zatímco výkonové kity pro dieselové vozy jsou v poslední fázi vývoje, v nabídce jsou již dvě verze tuningu pro benzínové turbo motory. BRABUS PowerXtra B18.2 kit pro C 180 přináší extra 21 koní, takže tovární výkon vzrůstá ze 115 kW / 156 PS na 130 kW / 177 PS. Zároveň posiluje kroutící moment z 250 na 300 Nm. Maximální rychlost vzrůstá na 230 km/h.

BRABUS B20.2 kit pro C 200 nabídne 41 koní a 30 Nm navíc, tovární parametry tak poskočí na 165 kW / 225 PS a kroutící moment na 330 Nm. Takto upravený vůz sprintuje z 0 – 100 KM/h za rovných 7.0 sec a nejvyšší rychlost činí 242 km/h.  

Nerezové sportovní výfukové systémy BRABUS s typickými čtyřmi kruhovými koncovkami jsou vítaným doplněním motorového tuningu. Ať s úpravou motoru nebo bez ní produkují hutný sportovní, avšak nikdy neobtěžující zvuk.

BRABUS škálu doplňků pro novou třídu C pak uzavírají decentní doplňky interiéru, jako sportovní pedály, kolíky zámků dveří, koberce s logem nebo třeba zakázkově vyráběné kožené interiéry z těch nejjemnějších, ale odolných kůží.