Brabus tuning

Kliknutim editujete nadpis... Kliknutim editujete nadpis... Kliknutim editujete nadpis... Kliknutim editujete nadpis... Kliknutim editujete nadpis... Kliknutim editujete nadpis...

BRABUS je motorem města Bottropu

Bottrop není jen domovským městem BRABUSu, největšího nezávislého automobilového úpravce na světě, nyní je to rovněž Město Inovací regionu Ruhr.

Město Bottrop zvítězilo v regionální soutěži jejímž cílem bylo snížit emise oxidu uhličitého, zvýšit energetickou efektivitu a zavést ochranu klimatu do praxe.

BRABUS sleduje stejné cíle při vývoji svých ekologicky příznivých konceptů – „vytvoření perfektní symbiózy mezi vysokým výkonem a ochranou životního prostředí bylo vždy jedním z nejdůležitějších cílů naší společnosti“ říká generální ředitel BRABUSu, Prof. Bodo Buschmann. „Jsme potěšeni, že naše inovace v automobilovém sektoru pomáhají Bottorpu udržet světovou reputaci jako Města Inovací“

Sounáležitost s ekologií byla vždy prioritou pro špičkovými technologiemi se zabývající firmu BRABUS, vyrábějící nejmodernější automobily. Všechny BRABUSem upravené motory jsou zejména ve spotřebě paliva velmi účinné, vezme-li se v potaz jejich výkonový potenciál a rovněž zůstávají hluboko pod legálními limity emisí škodlivin.

Už v roce 1986, když BRABUS představil svůj úplně první upravený automobil – Mercedes 190 E s kitem AB1, byl tento vybaven katalyzátorem. O rok později již byla celá konstrukční řada motorů BRABUS vybavována katalyzátory výfukových plynů.

Enormní investice do vývoje vysokovýkonných katalyzátorů vyvrcholily v roce 1999 představením motoru BRABUS 5.8 se zvětšeným zdvihovým objemem, postaveným na bázi motoru Mercedes 500. Motor V8 produkoval 400 hp (294 Kw) a zůstal hluboko pod emisními limity normy Euro IV, která vstoupila v platnost až v roce 2005. Při homologačních testech tento motor produkoval o 56% méně emisí škodlivin, než příslušná norma povolovala. Tento výsledek kvalifikoval Mercedes CL 500, vybavený tímto motorem, dokonce i v Kalifornii mezi ultra nízkoemisní vozidla (ULEV).

Na Frankfurtské Motor Show IAA 2001 se představil BRABUS E V8 CDI, vzniklý na základě třídy E. V té době byl tento sedan jediným dieselovým vozem na světě, vybaveným filtrem pevných částic a DeNOX katalyzátorem. Byl to první dieselový motor, který rovněž úspěšně splnil normu emisí škodlivin Euro IV, která vstoupila v platnost až o čtyři roky později. Není náhodou, že E V8 CDI byl zároveń nejvýkonnějším dieselovým vozem té doby na světě.

Od roku 2004 byly všechny BRABUS ECO PowerXtra motorové kity vyvíjeny pro použití na vozech s filtry pevných částic. Dva roky předtím byla průměrná hladina CO2 emisí celé BRABUS flotily 179 g/km. Dnes je tento průměr na hodnotě 151 g/km.

BRABUS ECO PowerXtra D6 BLUE výkonový kit pro Mercedes E 300 BLUETEC ustanovil další milník na cestě k prokazatelně čistším, vysoce výkonným automobilům. BRABUS se tak stal prvním úpravcem na světě, který splnil striktní kritéria normy emisí škodlivin EURO V, která začne platit v roce 2011. Při emisních testech zůstaly BRABUS laděné motory o 65% níže pod povoleným limitem.

Nižší spotřeba paliva díky profesionálnímu tuningu je dalším z bodů, na které se BRABUS silně zaměřuje. V testu, uskutečněném německou televizní stanicí n-tv, dosáhl Mercedes-Benz ML 320 CDI vybavený kitem BRABUS PowerXtra D6 (III) spotřeby paliva o 1 litr na 100 km nižší, než neupravený, sériový vůz.

BRABUS Nulové Emise je název obchodní divize, která pracuje na alternativních a ještě ekologičtějších řešeních – jako je například elektrický pohon. Jedním z produktů této divize je exkluzivní program individualizace pro vozy TESLA Roadster, první elektrický sportovní automobil na světě.

V rámci zvýhodnění bezemisní mobility svých elektrických sportovních vozů vyvinul BRABUS ve spolupráci s RWE, jedním z největších výrobců el. energie na světě, tzv. „Zelený Balíček“. Tento inovativní, zcela bezúdržbový paket byl vytvořen pro vozy TESLA Roadster Sport BRABUS. Jedná se o high-tech dobíjecí stanici, která umožňuje majitelům tohoto elektro vozu doplnit energii rychle a levněji přímo ze svých domovů. Zákazníci v Německu rovněž zdarma dostanou ekologicky příznivou, RWE eco-elektřinu na 30.000 km, kterou mohou během jednoho roku čerpat u všech RWE dobíjecích stanic.

S těmito stávajícími a mnoha novými, ale stále tajnými projekty, je BRABUS skutečně „motorem“ inovací pro město Bottrop, v pravém slova smyslu. „Díky našemu partnerství s RWE budeme viditelně zrychlovat úsilí ohledně snižování emisí, díky rychlejší propagaci elektro vozů“ slibuje Prof. Bodo Buschmann. Zároveň BRABUS pracuje na konvenčních motorech, které za použití nejmodernějších technologíí dosahují ještě nedávno těžko představitelných výkonů při minimální zátěži pro životní prostředí. Tyto inovace přinášejí řadu nových pracovních míst pro vysoce motivované lidi, kteří jsou pyšní na možnost pracovat v BRABUSu a žít ve Městě Inovací Bottropu.