Brabus tuning

BRABUS PowerXtra CGI

Výkonové kity pro benzínové motory s přímým vstřikem

S příchodem nových modelů CGI Blue EFFICIENCY využívá Mercedes-Benz technologii přímého vstřiku paliva rovněž pro benzínové motory.

Inženýři BRABUSu vyvinuli nové PowerXtra tuningové kity pro tyto ekologicky přívětivé pohonné jednotky, které tak získají ještě mnohem dynamičtější projev. Moduly řídících jednotek, které jsou k mání pro motory 250 CGI a 350 CGI, jsou navrženy pro jednoduché zapojení, které může být realizováno každým autorizovaným servisem Mercedes-Benz.

Přídavné řídící jednotky obsahují přeprogramované vstřikovací a zapalovací mapy, které vedou k pozoruhodnému nárůstu výkonu. Na vozidle Mercedes-Benz C 350 CGI, vybaveném motorem V6 s přímým vstřikem paliva, vzroste výkon použtím modulu BRABUS o 18 hp, na celkovou hodnotu 308 hp. Takto vybavený vůz pak sprintuje z 0 na 100 km/h za 6.2 sec a v kombinaci s modulem BRABUS Vmax pro odblokování maximální rychlosti dosahuje až 262 km/h. Zároveň se nijak nezvýší emise výfukových plynů a CGI motory tak stále zůstávají pohonnými jednotkami, minimálně zatěžujícími životní prostředí. Všechny motory plní striktní normu emisí škodlivin Euro V.

Není možné nezmínit, že všechny BRABUS Performance kity jsou kryty unikátní tříletou zárukou, resp. do najetí 100.000 km od data montáže.