Brabus tuning

Kliknutim editujete nadpis... Kliknutim editujete nadpis... Kliknutim editujete nadpis... Kliknutim editujete nadpis... Kliknutim editujete nadpis... Kliknutim editujete nadpis...

Světový rekord = 322.3 km/h

Na DUBAI INTERNATIONAL MOTOR SHOW se BRABUS GLK V12 prezentoval jako nejrychlejší SUV pro běžný provoz na světě...

S maximální rychlostí 322.3 km/h ( 200.3 mph ) stanovil BRABUS GLK V12 nový rychlostní rekord pro SUV vozidla, určená pro běžný silniční provoz.

Test se uskutečnil 19. října 2009 na vysokorychlostním okruhu v italském Nardu. Tento exkluzivní, speciální model poháněný dvanáctiválcem se dvěma turby a výkonem 750 hp, oslavil svůj světový rekord v rámci mezinárodní motor show v Dubaji. Rekordní vůz byl postaven na bázi Mercedes-Benz GLK a jeho pořizovací cena začíná na částce 12.577.000,- Kč včetně DPH.

Motor BRABUS SV 12 R Biturbo 750 byl zabudován do malého motorového prostoru GLK s puntičkářskou pečlivostí. Inženýři a technici vycházeli z vývoje a zkušeností, získaných při výrobě jiného superautomobilu, BRABUS BULLIT, postaveného na bázi posledního modelu Mercedesu třídy C. Tento převrtaný agregát, mazaný výhradně plně syntetickým olejem ARAL, produkuje maximální výkon 750 hp / 5.500 ot/min a točivý moment činí 1350 Nm / 2.100 ot/min. Tento je elektronicky omezen na hodnotu 1.100 Nm z důvodu životnosti převodovky. Aby bylo možné dosáhnout takových výkonů, byl základní motor z MB 600 kompletně přepracován v motorářské dílně BRABUSu. Původní objem 5.5 litru se převrtáním zvýšil na 6.3 litru. Použity jsou speciální písty, ojnice, kliková hřídel a rovněž tříventilové hlavy válců prošly precizním obráběním a instalací vaček s jiným časováním.

Pro maximální přínos z těchto úprav dále inženýři BRABUSu vyvinuli speciální dvouturbový systém přeplňování motoru, s velmi účinným mezichlazenímplnícího vzduchu. Uvolněné katalyzátory a kompletní nerezový výfukový systém ušitý na míru karosérii GLK, pak umožňují motoru BRABUS SV 12 R Biturbo 750 volně dýchat.  Rovněž speciálně pro tento model vyvinutá elektronika řízení motoru zajišťuje dokonalou harmonii mezi maximálním výkonem, jemností motoru a ohleduplností k životnímu prostředí. Speciální palivové mapy a palubní diagnostika se starají o plnění striktní normy emisí výfukových plynů Euro IV. Enormní výkon je přenášen na zadní kola zesílenou pětistupňovou převodovkou, spolu s diferenciálem s omezenou 40% svorností. BRABUS GLK V12 je také vybaven nejmodernějšími systémy jízdní stability ABS, ASR a ESP.

Všechno dohromady pak činí z nového BRABUS GLK V12 nejrychlejší SUV na světě. Není to ale jen neuvěřitelná maximální rychlost 322.3 km/h, která je tak fascinující. Se zrychlením z 0 na 100 km/h za 4.2 sec a z 0 – 200 km/h za 12.8 sec stanovuje pětidveřové SUV nové standardy své třídy. Na takto neobvykle výkonném voze musí být vyvážená souhra i mezi aerodynamikou, podvozkem a brzdami. Přední spoiler nárazníku z BRABUS WIDESTAR verze byl vyvíjen v aerodynamickém tunelu. Obří průduchy vzduchu zajišťují dostatečný přísun chladícího vzduchu ke chladičům a předním brzdám. V kombinaci s karbonovým křídlem minimalizuje vztlak na přední nápravě při rychlostech za hranicí 300 km/h. Rovněž další části karosérie byly vyvíjeny s ohledem na příznivé hodnoty součinitele odporu vzduchu. Rozšíření vozu o pět centimetrů, spoilery prahů, zadní střešní spoiler ale i spoiler nárazníku s funkcí difuzoru dotváří perfektně kabát nového BRABUS GLK V12. Zvětšené podběhy kol rekordního vozu poskytují dostatek prostoru pro kola královských rozměrů 10J x 22“ s pneumatikami 295/25 ZR22.

BRABUS seřizovatelný podvozek byl vyvinut speciálně pro tento dvanáctiválcový vůz. Nastavitelná je jak světlá výška na každé nápravě, tak i útlumy jednotlivých tlumičů. Ke zvládnutí extrémních výkonů byly modifikovány i brzdy a to s ohledem na maximální brzdný výkon a výdrž. BRABUS vysokovýkonnostní brzdy jsou charakteristické svými 12ti pístkovými třmeny z hliníku a chlazenými, drážkovanými kotouči o průměru 380 mm na přední nápravě, zatímco tu zadní brzdí třmeny šestipístkové, rovněž chlazené, o průměru 360 mm.

Interiér vozu byl rovněž zušlechtěn ve smyslu zdůraznění jedinečnosti tohoto mimořádného SUV. GLK V12 tak přichází s interiérem kompletně v kůži Mastik a Alcantara, ergonomicky tvarovaným volantem, tachometrem do 330 km/h a nerezovými prvky s podsvíceným logem BRABUS WIDESTAR. Další exkluzivní prvky jako dřevěné nebo karbonové lišty, palubní deska či středová konzole v libovolném barevném odstínu jsou možné zhotovit přesně dle přání každého zákazníka.