Brabus tuning

BRABUS koncept pro Mercedes EQC 400 4M

Výkonová úprava pro elektrický pohon až na 310 kW / 422 hp a 830 Nm kroutícího momentu

S novým EQC 400 4M odstartoval Mercedes éru elektricky poháněných vozidel série EQ. Díky mnohaleté zkušenosti divize Zero Emission vyvinul BRABUS exkluzivní program doplňků pro tento kompaktní crossover. Charakter této nové generace moblity BRABUS zdůraznil speciálním designem karosérie vozu. Je již tradicí po více než čtyři dekády, že inženýři BRABUSu přijdou s řešením posílení standardního výkonového potenciálu, ze kterého těží i pohon EQC, které se tak dočká mnohem živější dynamiky. BRABUS PowerXtra ELECTRIC výkonový upgrade dosahuje max. výkonu 310 kW / 422 hp a zároveň posune kroutící moment až na hodnotu 830 Nm. Výsledkem jsou takřka sportovní výkony tohoto SUV – z nuly na sto km/h zrychlí elektrický vůz za 4,9 sec, maximální rychlost zůstává omezena na 180 km/h. Výkonový upgrade je aktivní při volbě jízdního módu „S“. Při zvoleném jízdním režimu „E“ potom BRABUS PowerXtra ELECTRIC nabízí možnost „jízdy jedním pedálem“, kdy SUV citelně zpomaluje hned jak řidič uvolní plynový pedál. Tato funkce výrazně šetří použití brzd, při současně vyšší rekuperaci energie.
 
Aerodynamický kit pro tento vůz, s výjimkou spoileru pátých dveří, je stále ve fázi vývoje. Vzhled vozu ale výrazně vylepšují a odlišují nová kola série BRABUS Monoblock Z, dostupná a certifikovaná pro EQC v průměrech 20“ a 21“. Dvacetipalcová varianta obouvá pneumatiky 255/40 R20 pro přední a 285/40 R20 pro zadní nápravu. Disky BRABUS Monoblock Z „Platinum Edition“ jsou ještě exkluzivnější volbou. Díky technologii kování nabízí tato kola perfektní mix odlehčené konstrukce a maximální pevnosti. Přední náprava v tomto případě obouvá pneumatiky rozměru 255/40 R21, zadní náprava potom 285/35 R21. Obě varianty disků výrazně vylepšují vzhled nového EQC 400.
 
Specialitou BRABUSu jsou rovněž úpravy interiérů – již nyní jsou k mání sportovní pedály, kolíky zámků dveří, lišty prahů dveří s LED logem a proměnnou barvou nebo třeba na míru šité koberce s logem BRABUS a koženým lemováním.