Brabus tuning

BRABUS 800 Adventure XLP

Vysoce výkonný off-road pickup na bázi Mercedes-AMG G63

Exkluzivní superautomobil nebyl ještě nikdy spatřen v této podobě – BRABUS 800 Adventure XLP měl oslavit svou světovou premiéru na 2020 Motor Show v Ženevě. Pickupy modelového roku 2020 jsou k mání exkluzivně v limitované sérii „First Edition“. Na základě Mercedesu G 63 AMG, technici a inženýři BRABUSu vyvinuli vysoce výkonný pickup s mimořádnými terenními schopnostmi, díky nově zkonstruovanému speciálnímu podvozku s portálovými nápravami. Výsledkem je světlá výška
49 cm. V kombinaci s Widestar rozšířením karosérie charakterizuje neobvyklý vzhled vozu nákladová plošina. Na míru šitá záď vozu je vyrobena v kombinaci ocele a karbonu, extrémně pevného a zároveň lehkého materiálu. Unikátní vůz bude vyroben jen v omezeném počtu.
 
Zdrojem výkonu je nový čtyřlitrový twin-turbo osmiválec, který díky úpravě BRABUS PowerXtra 800 dosahuje maximálního výkonu 588 kW / 800 HP a kroutícího momentu 1.000 Nm. Díky těmto parametrům zrychlí BRABUS 800 Adventure XLP z nuly na 100 km/h jen za 4.8 sec. Maximální rychlost je omezena na 210 km/h, kvůli vyššímu těžišti a použitým 22“ terénním pneumatikám.
 
Výstavní vůz pro Ženevu je lakován speciálním stříbrným matným lakem Rocket, zatímco interiér kontrastuje barvou zralého dubu. Ložná plocha výstavního pickupu pro Ženeva Motor Show obstarává přistávací a startovací plochu pro speciální dron Wingcopter. Tento superdron dosahuje rychlosti až 240 km/h a je schopný transportovat a vyzvedávat materiál až do vzdálenosti 120 km a to v terénu, který je i nad možnosti extrémního pickupu.
 
Extravagantní supervozy jsou doménou BRABUSu už po více než čtyři dekády. Přestavba karosérie na pickup byla pro team BRABUSu pořádnou výzvou. Ze startu bylo nutné prodloužit rozvor vozu o 50cm, kvůli zachování prostorné kabiny pro posádku a zároveň instalaci rozměrné nákladové plochy. Bylo nutné vyvinout a vyrobit příhradový modul pro rám vozu, který umožnil celkové prodloužení vozu o 68,9 cm, ve srovnání se sériovým G63, bez rezervního kola. Zadní stěna kabiny byla vyrobena z ocelového plechu v kombinaci s kompozitními materiály, tato samozřejmě disponuje vyhřívaným oknem. Robustní podlaha nákladové plochy disponuje teakovým obložením. Mix těchto materiálů zajišťuje optimální kombinaci mezi precizním pasováním, maximální pevností a odolností. Střecha vozu je doplněna příslušenstvím z programu BRABUS Adventure, jako jsou robustní střešní nosič a karbonový větrný deflektor s přídavnými dálkovými a pracovními LED světly. Matně lakovaný ochranný rám nad nákladovým prostorem plní nejen bezpečnostní funkci a podtrhuje pickup vzhled, ale umožňuje i ukotvení převáženého nákladu.
 
Kompletně nové je odpružení vozu. Na přední nápravě se jedná o nezávislé zavěšení. Mnoho komponentů, jako třeba nový integrální rám pro nápravu a různé spojovací prvky byly vyrobeny pomocí CNC obrábění z kovaného hliníku. Zadní náprava rovněž vyžadovala nové prvky zavěšení díky instalovaným portálovým nápravám. Výsledek ale stojí za mimořádnými terénními schopnostmi vozu. Nastavení odpružení bylo pečlivě kalibrováno pro potřeby offroadu, úměrně ke zvýšené světlé výšce a portálovým nápravám. Zachováno zůstalo ovládání tlačítkem Dynamic Select, kdy řidič může měnit různé charakteristiky nastavení. Nová kola BRABUS Monoblock HD o průměru 22“ obouvají robustní pneumatiky Pirelli Scorpion ATR rozměru 325/55 R22.
 
Karbon byl použit k výrobě nespočetného množství komponentů. Z těch markantních jsou to např. karbonový nástavec kapoty motoru, rozšířené lemy blatníků, které byly adaptovány do Widestar rozšiřujícího paketu a přispívají tak ke zvětšené šířce o 11,6 cm, oproti standardnímu G63. Widestar paket, rovněž uzpůsobený potřebám pickupu, může nést přední kartáčovaný ochranný prvek, spolu s dálkově ovládaným navijákem s tažnou silou až 4.500 kg. Karbonové prvky jsou lakovány vysoce lesklým krycím lakem. Nášlapy, prodloužené kvůli delšímu rozvoru, usnadňují nastupování. Rozšířené lemy blatníků nesou LED osvětlení, zajišťující bezpečné nastupování.
 
Záď vozu odhaluje původ supervozu panelem z pravého karbonu spolu s logem BRABUS. Také všechny kliky vozu byly doplněny o BRABUS loga. BRABUS 800 Adventure XLP může nést speciální nástavbu, která umožňuje přistávání a starty speciálního high-tech dronu. Tento bezpilotní letecký prostředek německého výrobce Wingcopter dosahuje ryhlosti až 240 km/h a byl vyroben specificky za účelem urgentního doručení zdravotní pomoci a speciálního vybavení do vzdálených a nepřístupných terénů. Elektricky poháněný dron může vertikálně vzlétnout a přistát do velmi omezeného prostoru, ale zároveň velmi rychle letět na dlouhé vzdálenosti, jako letadlo s křídly. Naklápěcí rotory umožnují po dosažení letové výšky přejít na bezhlučný dopředný let. Wingcopter může nést předměty o hmotnosti až 6kg na vzdálenost do 120 km bez výměny baterií, v rozmanitých povětrnostních podmínkách. Mezi velmi širokými možnostmi použití jsou třeba dodávka jídla, vybavení, léků zraněným nebo ztraceným lidem, stejně jako vybavení záchranářským týmům.
 
V neobvyklé karosérii BRABUS 800 Adventure XLP se zabydlel jeden z nejvýkonnějších motorů současnosti. Dvouturbová V8 z aktuálního G63 byla důkladně revidována inženýry BRABUSu. Sériová turba byla nahrazena BRABUS turby s většími kompresními jednotkami s maximálním plnícím tlakem 1,6 baru. Zvuk motoru doplňuje nově vyvinutý BRABUS BoostXtra kit pro obtokový ventil turb. S tímto kitem motor vozu produkuje slyšitelné „odfouknutí“ při uvolnění plynového pedálu. Samozřejmě také laděný výfukový systém hraje další roli v akustické fascinaci znatelně sportovnějším V8 soundem. Větší turba doplňuje kompletně nové mapování vstřikování a zapalování, kontrola plnícího tlaku a dalších periferií. Takto vybavený vůz dosahuje max. výkonu 588 kW / 800 hp a kroutícího momentu 1.000 Nm. Z nuly na sto km/h dosprintuje těžký pickup za 4,8 sec, maximální rychlost byla elektronicky omezena na 210 km/h.
 
Pochopitelně BRABUS 800 Adventure XLP nabízí stále obrovskou míru komfortu a individualizace interiéru. Každé vozidlo může být unikátně upraveno na základě individuálních preferencí majitele v každém ohledu. Show car chystaný pro ženevský autosalon je jedním z limitované první edice. Tyto pickupy jsou vybaveny nejjemnější kůží, která v barvě zralého dubu kontrastuje s matným stříbrným lakováním. Pro další vozy si zákazníci mohou vybrat každý detail zpracování ve vysněném provedení. Základní cena vozu BRABUS 800 Adventure XLP začíná na 389.831 € bez DPH. Cena vozu z limitované první edice začíná na 575.630 € bez DPH, výstavní vůz, chystaný pro ženevský autosalon včetně dronu Wingcopter přijde na 666.386 € bez DPH.