Brabus tuning

BRABUS G V12 900 - Jeden z deseti

Nejsilnější dvanáctiválcové SUV na světě, 662 kW / 900 hp / 1.500 Nm kroutícího momentu, z 0 na 100 km/h za 3.8 s a maximální rychlost 280 km/h

Nový supervůz, který si odbyl svou světovou premiéru na IAA 2019 ve Frankfurtu nad Mohanem, přichází ještě jednou z Bottropu. Patnáct let po prezentaci prvního BRABUS G V12 na Ženeva Motor Show 2004, implantovali motoráři BRABUSu twin turbo dvanáctiválec do karosérie nového Mercedesu třídy G.
Motor se zvětšeným zdvihovým objemem na 6.3 litrů produkuje masivních 662 kW / 900 hp a 1.500 Nm, adaptovaných k nové 9ti stupňové převodovce a pohonu všech kol. Tyto parametry dávají novému superautu dynamiku supersportu, to vše při pohotovostní hmotnosti 2.660 kg. Sprint z 0 na 100 km/h je otázkou 3.8 s, maximální rychlost je elektronicky omezena na 280 km/h, což činí z tototo Géčka nejrychlejší model série všech dob.

Samozřejmě, nový ultra výkonný off-road nezaujme jen svým výkonovým potenciálem, ale i spektakulárním vzhledem s Widestar paketem, rozšiřujícím karosérii o 10cm, hi-tech kovanými koly o průměru 23" a nově dokonce i 24", spolu s elektronicky nastavitelným BRABUS Dynamic Ride Control podvozkem, který nabízí ideální vyvážení mezi vyjímečnou jízdní kvalitou a bezpečným, agilním ovládáním. Exkluzivní BRABUS Fine Leather kožený interiér završuje jedinečný pocit z BRABUSu G V12, „Jednoho z deseti".

Předtím, než byl dvanáctiválec, normálně pohánějící Mercedes S 600 L, namontován do tohoto vozu, prošel důkladnou revizí. Instalace speciální kované klikové hřídele se zvětšeným zdvihem spolu s převrtáním bloku motoru, většími písty a kovanými ojnicemi přinesla zvětšení zdvihového objemu z 6.0 na 6.3 litru.
Změny na periferiích motoru rovněž hrají významnou roli v obrovském navýšení výkonu. Sériová turba byla nahrazena speciálními BRABUS turby se zvětšenými kompresními jednotkami, doplněna tlakovými hadicemi průměru 80mm, speciální katalyzátory pak uvolňují průchod spalin do laděného výfukového systému s el. ovládanými přívěrami. Dvojité černě chromované koncovky výfuku přináší rovněž estetický dojem. Výsledkem této práce jsou výkonové parametry neporovnatelné s žádným obdobným vozem této kategorie.

Výkon je přenášen na všechna kola přes devítistupňovou převodovku. Rozšířená stopa optimalizuje ovládání a přispívá k bezpečnosti za vysokých rychlostí. Paket BRABUS Widestar, který rozšiřuje karosérii o 10 cm, tak poskytuje pod lemy blatníků dostatek místa pro kola o průmeru až 24". Rovněž světovou premiéru si tak odbyla kola série Monoblock Z „Platinum Edition", speciálně vyvinutá právě pro Mercedes třídy G. Kovaná kola nesou na přední nápravě pneu rozměru 295/30 R24, na zadní potom 355/25 R24.

Pro perfektní kvalitu jízdy je BRABUS G V12 900 vybaven inovativním podvozkem Ride Control, jehož tlumení je na míru nastavené právě zátěžím náprav vozu s dvanáctiválcovým motorem. Podvozek je napojen na standardní ovládání Dynamic Select, jež umožňuje volit mezi různými nastaveními tlumení, odezvy pohonného řetězce, řízení a asistenčních systémů. Rovněž světlá výška může být nastavena.

Čalounická dílna BRABUSu vytvořila pro tento superautomobil kokpit, odpovídající limitované edici. Kombinace porcelánové a sedlové hnědé kůže, zvýrazněná oranžovým lemováním, perfektně kontrastuje s černým exteriérem vozu. Perforace sedadel je zvýrazněna podložením oranžové kontrastní látky také.

Tento vyjímečný vůz může být objednán do výroby od ledna 2020, cena začíná na částce 605.055,- € bez DPH.