Brabus tuning

BRABUS 800 WIDESTAR

Opět na scéně a širší, než kdy předtím! 800 koní, maximální rychlost 240 km/h, spektakulární široká karosérie, 23" kovaná hi-tech kola a exkluzivní interiér v top kvalitě

BRABUS rozšiřuje svou bohatou škálu vysoce výkonných superautomobilů o nový vrchol: BRABUS 800 WIDESTAR slaví svou světovou premiéru na autosalónu v Ženevě 2019. Na základě současného Mercedesu G 63 AMG team inženýrů, techniků a designérů BRABUSu vyvinul vysoce výkonný off-road, který zaujme svou silou, designem a individualitou. BRABUS 800 WIDESTAR je poháněn novým čtyřlitrovým osmiválcovým twin-trubo motorem, který produkuje vrcholný výkon 588 kW / 800 hp a kroutící moment 1.000 Nm. Tento motor dává terénnímu automobilu schopnosti absolutně nevídané pro vozida této kategorie: permanentní čtyřkolka sprintuje z 0 na 100 km/h jen za 4.1 sekundy, maximální rychlost je elektronicky omezena na 240 km/h. BRABUS 800 WIDESTAR však fascinuje nejen svou dynamikou jízdy, ale také svou extravagantní BRABUS WIDESTAR rozšířenou karosérií v kombinaci s 23palcovými hi-tech kovanými koly série "Platinum Edition".  Stylový interiér z jemné kůže BRABUS propůjčuje interiéru vozu ještě atraktivnější atmosféru.

Motoráři BRABUSu se již po několik dekád věnují ladění motorů značky Mercedes-Benz a stejně tak dlouho se věnují úpravám různých motorů třídy G. Je proto samozřejmostí, že zájmu vývojářů neušel ani nový čtyřlitrový V8 motor současného G 63 AMG. Vývoj pokračoval i po představení výkonového kitu BRABUS 700 PowerXtra v loňském roce, aby bylo možné dodat přeplňovanému osmiválci ještě větší výkon. Výsledkem práce je level BRABUS 800 PowerXtra +. Pro dosažení ještě většího výkonu bylo zapotřebí rozsáhlých operací na periferiích motoru: tato modifikace zahrnuje výměnu obou sériových turbodmychadel za dvě překonfigurovaná vysoce výkonná turbodmychadla BRABUS, která kromě větší kompresorové jednotky mají také upravenou sestavu jádra se zesílenými axiálními ložisky. Turbodmychadla produkuji maximální plnící tlak 1,6 baru. Elektronická řídicí jednotka motoru byla také překalibrována tak, aby odpovídala hardwaru: přídavná řídicí jednotka BRABUS upravuje vstřikování, řízení plnícího tlaku tlaku a zapalování se speciálním mapováním.

Zkoušky na stacionárních zkušebních brzdových stolicích nejnovější generace byly prováděny v řádech měsíců za účelem bezchybné kalibrace a odolnosti, aby bylo dosaženo nejen vynikajícího výkonu, ale také bezchybné životnosti. Souběžně byly prováděny rozsáhlé jízdní testy. Díky těmto výsledkům poskytuje BRABUS také pro tento nový upgrade výkonu unikátní BRABUS tříletou nebo 100 000 kilometrovou záruku. BRABUS dále doporučuje hi-tech maziva technologického partnera MOTUL pro celý pohon.

Výsledek těchto modifikací přináší novému BRABUS 800 WIDESTARu jeho jméno: extra porce výkonu navíc 158,2 kW/215 hp se promítá do výsledných 588 kW/800 hp při 6.600 ot/min. Vyladěný motor produkuje také podstatně vyšší kroutící moment: nárůst 150 Nm znamená ve výsledku rovných 1.000 Nm při nízkých 3.600 ot/min. Jízdní výkony jdou ruku v ruce s těmito hodnotami - BRABUS superautomobil zrychlí z 0 na 100 km/h jen za 4.1 sekundy, maximální rychlost byla elektronicky omezena na 240 km/h, kvůli značné hmotnosti vozu.

Instalace sportovního výfukového systému BRABUS z ušlechtilé oceli je vhodná nejen pro superautomobil BRABUS 800 WIDESTAR, ale také pro všechny standardní modely G 63 AMG. Nejenže výfukový systém optimalizuje výkon, ale díky aktivně řízeným výfukovým klapkám je vybaven možností volby zvuku, která umožňuje řidiči vybrat si mezi diskrétním režimem "Coming Home" a výrazně sportovním V8 zvukem v režimu "Sport". Výfuk z ušlechtilé oceli také dodává výrazné vizuální zvýraznění se dvěma koncovkami výfuku, vystupujícími před zadními koly na obou stranách.

Velkolepý vzhled terénního vozidla ladí s jeho vyjímečnými výkony. Kombinace BRABUS WIDESTAR rozšířené karosérie a mohutných 23"  kovaných kol vyzdvihuje vozidlo ještě více z davu. Rozšířené lemy blatníků přidají k šířce standardního vozu 10 cm. Lemy produkují potřebný prostor právě pro extrémně velká kola a pneumatiky. Nejexkluzivnější možností pro WIDESTAR verze jsou 23" kola série "Platinum Edition", která nabízí perfektní mix lehké konstrukce a extrémní pevnosti.

BRABUS modifikace karosérie zaujme nejen masivními lemy blatníků, ale i přepracovanou přídí a zádí vozu, které precizně pasují do rozšířených blatníků. Přední nárazník je doplněn velkými průduchy chladícího vzduchu, které přivádí čerstvý vzduch ke chladičům motoru a brzdám. Přídavná LED světla po stranách předního nárazníku podpoří zárověň dynamický vzhled a přispívají aktivní bezpečnosti. Kapota motoru dostala úderný upgrade díky karbonovému sání, se dvěma výraznými částmi. BRABUS výkonná dálková LED světla střešního karbonového spoileru charakterizují dominantní vzhled vysoce výkonného SUV. V noci tato přídavná LED světla přemění vozovku před vozem v den. Rovněž zadní střešní spoiler podtrhuje vzrušující vzhled vozu. Také zadní nárazník perfektně navazuje na WIDESTAR lemy blatníků a se svými stylizovanými výdechy podtrhuje sportovní vizáž vozu. Dalším novým atraktivním doplňkem je BRABUS kryt rezevního kola z pravého karbonu.

Kokpit vozu může být pochopitelně vyveden na míru zcela dle zákaznických preferencí. Po této stránce přináší BRABUS nejvyšší míru řemeslné zručnosti, kvality a perfekcionalismu. Výběr barev pro speciálně jemné a prodyšné kůže BRABUS Mastik a Alcantara je nekonečný, to stejné platí pro pestrou nabídku stylů prošívání, jako i pro precizní dřevěné nebo karbonové dekory interiéru.