Brabus tuning

BRABUS 600 kompaktní SUV

Z 0 na 100 km/h za 3.6 sec a maximální rychlost 300 km/h!

Nový Mercedes GLC 63 S 4MATIC dorazil do showroomů a všechny verze, jak s karosérií SUV nebo Kupé, jsou perfektním základem pro inženýry BRABUSu, aby z těchto vytvořili ultimativní SUV ve své třídě. Výsledkem je posílení čtyřlitrového V8 twin-turbo motoru na max. výkon 441 kW/600 hp a kroutící moment 800 Nm. Takto upravené SUV vystřelí z klidu na 100 km/h za 3.6 sec, maximální rychlost je potom elektronicky omezena na 300 km/h.

Aerodynamické komponenty z pravého karbonu, sportovně-elegantní na míru vyrobená kola BRABUS v průměrech od 19" do 22", propůjčují vysoce výkonnému SUV fascinující vzhled. BRABUS dále nabízí bezpočet individuálních interiérových úprav, počínaje díly z eloxovaného hliníku, přes zakázkovou výrobu interiérů až po aplikace z pravého karbonu nebo ušlechtilého dřeva.

BRABUS PowerXtra B40-600 kit dělá z vrcholného modelu řady GLC skutečného vlka v rouše beránčím. Rozsáhlé laboratorní i jízdní zkoušky daly vzniknout kitu, který ve výsledku přináší extra porci 90 hp a 100 Nm, oproti sériovému motoru. V perfektní interakci s 9ti stupňovou sportovní převodovkou překvapí SUV nebývale zdatnou dynamikou, v rozletu ho zastaví až omezovač maximální rychlosti, nastavený na 300 km/h. Jízdní výkony podtrhuje hutný sportovní zvuk laděných výfuků BRABUS, které díky elektronicky ovládaným klapkám umožňují řidiči volit mezi diskrétním nebo naopak velmi sportovním zvukovým projevem. Výfuk navíc není jen akustickou lahůdkou, dvě dvojité koncovky vyrobené z titanu a karbonu potěší i oko nejednoho motoristy.

Sportovní vzhled a optimální aerodynamická funkce - konstruktéři BRABUSu vyvinuli komponenty karosérie z hi-tech karbonu, které přináší nejen vizuální benefity, ale i optimalizují proudění vzduchu kolem vozu a vztlak při vysokých rychlostech. Kola různých designů jsou k mání v průměru od 19" do 22". Nejsportovnější verze edice "Platinum Edition" značí vysoce kvalitní kovaná kola, vynikající mimořádnou lehkostí a pružností. Zvláště slušivá kombinace na přiložených obrázcích zachycuje variantu disků BRABUS Monoblock Y "Platinum Edition" 9 a 10,5 x 21" s devíti páry leštěných paprsků, obutých do pneumatik rozměrů 265/40 a 295/35 ZR21. Speciální elektronický modul snížení podvozku sníží světlou výšku SUV o 30mm. Výsledkem je nejen sportovnější look, ale i jistější jízdní dynamika díky snížení těžiště vozu.

Interiér nového SUV je snadné vylepšit hlinkovými doplňky, jako jsou kolíky zámků dveří, nástupní lišty prahů dveří s LED logem, sportovní pedály nebo třeba velurové koberce s logem a lemováním.