Brabus tuning

BRABUS upravuje Mercedes třídy X

Po čtyři dekády BRABUS vylepšuje automobily všech katergoríí - od malých kompaktů po luxusní sedany, od roadsterů přes sportovní vozy až po SUV a off-roady. Nyní upravuje pickup.

Konstruktéři největšího světového nezávislého úpravce doplnili Mercedes třídy X o elegantní doplňky exteriéru a na míru šitá kola BRABUS Monoblock X o průměru 20", s pneumatikami 285/45 R20. Pro podporu jízdní dynamiky vyvinuli motoráři BRABUSu výkonový kit PowerXtra D4, který posílí maximální výkon 2.3 litrového turbodieselu o 21 hp a kroutící moment o 60 Nm. Interiérové úpravy začínají s atraktivními hliníkovými doplňky, jako jsou sportovní pedály nebo nástupní lišty prahů dveří. Na zakázku zhotovené interiéry v jakékoliv barvě nebo designu potom vyrobí čalounické oddělení BRABUSu.

Zadáním pro BRABUS bylo vytvořit osobitější a exkluzivnější vzezření nového Mercedes-Benz pickupu. Všechny doplňky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního Polyuretanu, zajištěno je tak precizní pasování a bezproblémové lakování. Klíčové detaily přední části vozu zřetelně odliší vůz od sériové produkce. BRABUS přední nástavec nárazníku před mřížkou chladiče propůjčuje vozu svalnatější vzhled. Integrovaná mřížka respektuje design včelí plástve, použitý na standardním voze. Přední spodní ochraný kryt je dále zvýrazněn pomocí tří precizně pasujících elementů. Mnohem dynamičtější vzhled pak podtrhnou přídavné spoilery předního nárazníku s LED pozičními světly.

BRABUS světelný střešní modul nabízí vzrušující vzhled a zároveň výrazně napomáhá bezpečnosti díky značně zvýšenému světelnému výkonu. Precizně pasující komponenty obsahují dvanáct výkonných LED diod na každé straně, které rozzáří silnici před vozem při aktivaci světelné houkačky nebo dálkových světel.
Záď vozu pak výrazně odliší čtyři koncovky výfuku v designu BRABUS sportovních výfuků.

Exkluzivní vzhled je dokončen použitím na míru vyvinutých disků BRABUS Monoblock X, které specificky pasují pouze na Mercedes třídy X. Sedm párů dvojitých paprsků zajišťuje optimální kombinaci mezi potřebnou tuhostí a atraktivním vzhledem. Nápadný styl je dále zvýrazněn kontrastním lakováním černých ploch s vysoce leštěným povrchem paprsků. Jednodílná kola rozměru 9Jx20" obouvají kolem dokola pneu 285/45 R20.

BRABUS nabízí nejrozsáhlejší nabídku motorových úprav pro vozy Mercedes-Benz, třídu X nevyjímaje. Pomocí jednoduché Plug & Play instalace přídavné řídící jednotky, která optimalizuje proces vstřikování a spalování paliva, vzroste výkon motoru o 21 hp a 60 Nm. S maximálním výkonem 211 hp a plochým  točivým momentem 510 Nm, dostupným mezi 1.500 - 2.500 ot/min, akceleruje pickup z 0-100 km/h za 11.5 sec. Nicméně mnohem důležitější v běžném provozu je značně lepší tažná síla a rezervy při předjíždění. Současně již probíhá vývoj výkonového upgradu pro brzy představený model X 350d.

Interiér vozu může být podkreslen exkluzivními BRABUS doplňky, jako jsou sportovní eloxované pedály s logem, nástupní lišty prahů dveří nebo třeba velurové koberce s logem a lemováním.