Brabus tuning

BRABUS 800 na bázi S 63 SMATIC + Kupé

Na Geneva Motor Show 2018 prezentoval BRABUS také nové BRABUS 800 Kupé, na bázi Mercedesu S 63 4MATIC+.

Vybaven novým BRABUS výkonovým upgradem, produkuje přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec max. výkon 588 kW / 800 hp, kroutící moment vrcholí hodnotou 1.000 Nm. V kombinaci s pohonem všech kol 4MATIC+, akceleruje exkluzivní dvoudveřové kupé z 0 na 100 km/h jen za 3.1 sec. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 300 km/h. BRABUS dále upravuje vizuální stránku nového kupé karbonovými komponenty karosérie a 21" nebo 22" kovanými hi-tech koly. Celkový dojem z nového vozu umocňuje BRABUS Fine Leather ručně zpracovaný kožený interiér.

Text: Nový motor nabízí skvělé výkonové rezervy, které motoráři BRABUSu dále uvolnili, bez negativního dopadu na životnost agregátu. Aby se dalo dosáhnout výkonu 800 PS, vyvinuli motoráři BRABUSu speciální turbodmychadla s většími kompresními jednotkami a zesílenými axiálními ložisky. Turba produkují maximální plnící tlak 1.6 bar. V souladu s tímto hardwarem bylo rozsáhle upraveno vstřikování a zapalování, stejně tak jako monitorovaný plnící tlak. S maximálním výkonem 800 PS a kroutícím momentem 1.000 Nm akceleruje kupé z 0 na 100 km/h jen za 3.1 sec. Maximální rychlost je v tuto chvíli na 300 km/h, ale BRABUS již pracuje na dosažení ještě vyšších rychlostí.

Jako ideální dotažení motorové úpravy nebo atraktivní doplňek pro jakékoliv S63 se jeví sportovní nerezový výfukový systém s aktivně řízenými klapkami. Řidič může vybírat z různých režimů a přizpůsobit tak zvuk výfuku své chuti. K dispozici je velmi sportovní hluboký sound V8 motoru, stejně jako decentní "coming home" mód, tišší než je sériové naladění výfuků. Koncovky výfuku mohou být v titanové šedé nebo černé barvě.

Přepracovány pro novou generaci třídy S kupé byly také karbonové díly karosérie. Rozsah těchto doplňků z pravého karbonu začíná spoilerem předního nárazníku a nástavci průduchů nárazníku, které nejen vylepšují vzhled, ale díky vývoji ve větrném tunelu rovněž přispívají jistějším jízdním vlastnostem a zlepšují vedení chladícího vzduchu k chladičům a brzdám. Vzadu zakončuje harmonický vzhled vozu karbonový difuzor a decentní zadní spoiler.

Samozřejmě BRABUS sportovní vzhled podtrhují na míru šitá kola. Novinkou na Ženeva Motor Show 2018 jsou kovaná kola BRABUS Monoblock M, exkluzivní série "Platinum Edition", ve vzrušujícím designu rozlehlého plného disku s deseti menšími a většími otvory, které díky sofistikované konstrukci výrazně pomáhají chlazení brzd. Další alternativou nabídky jsou ostatní kola BRABUS Monoblock, doporučená pro třídu S kupé zejména ve velikostech 21" a 22". Všechna tato kola využívají nejmodernější technologie kování, které nabízí maximální směs pevnosti, při zachování velmi lehké konstrukce. BRABUS modul snížení podvozku kupé je speciálně kalibrován pro použití s ultra-nízkoprofilovými pneumatikami, tento snižuje světlou výšku vozu o zhruba 15 mm.

Doménou BRABUSu byly vždy exkluzivní interiéry. Domácí čalounická dílna připravila pro výstavní vůz jedinečný interiér ze speciální jemné a prodyšné kůže Cuoio. Každý palec kůže je zpracován s maximální přesností do speciálního designu, ozdobeného černým lemováním a prošitím. Originální dřevěné výplně interiéru mohou být nahrazeny BRABUS karbonovými dekory v matném nebo lesklém provedení.