Brabus tuning

Třída GLE (W167):

Třída GLE (W167)

Mercedes-Benz nadále pokračuje na úspěšné vlně SUV rodiny, přesahující nyní již více jak 20 let, s nejnovějším modelem třídy GLE. BRABUS nyní nabízí exkluzivní program doplňků pro současný model. Nabídka profesionálního tuningu pro GLE 300d a GLE 400d startuje se sportovně-elegantními úpravami karosérie, koly v různorodém designu až do průměru 23", zahrnuje výkonové úpravy pro vybrané motorizace a v neposlední řadě nabízí exkluzivní úpravy interiérů při virtuálně nekonečném množství použitých barev, kůží a provedení.

V souladu s cílem dát novému SUV osobitější vzhled, vyvinuli designéři BRABUSu nové aerodynamické komponenty, které odliší příď a záď vozidla oproti sériovému protějšku. Veškeré díly jsou vyrobené z Polyuretanu ve kvalitě prvovýroby. Prvky zvýraznění průduchů předního nárazníku dodají přídi vozu výrazný a osobitý vzhled. Nicméně, tyto prvky nemají jen vizuální atraktivitu, zvyšují zároveň pohodlí posádky, coby přídavné osvětlení při nastupování-vystupování z vozu. Rovněž přispívají bezpečnosti provozu, protože mohou být zapojeny i jako denní svícení.

BRABUS zadní spoiler, montovaný na páté dveře, dává SUV variantě GLE ještě osobitější vzhled. Exkluzivní BRABUS vzhled je rovněž rozlišen na míru vyrobenými koly BRABUS až do průměru 23". Královská varianta, kola BRABUS Monoblock F „Platinum Edition" obouvají pneumatiky Continental SportContact 6 rozměru 295/35 ZR23. Novinkou jsou potom 10ti paprsková kola BRABUS Monoblock Z. BRABUS jednotka snížení podvozku Airmatic Lowering, sníží světlou výšku až o 25mm, při specificky nakalibrovanému tlumení pro použití rozměrných kol se silničním sportovním obutím.

Inženýři BRABUSu vyvinuli současně výkonné a odolné výkonové úpravy motorů BRABUS PowerXtra. V tuto chvíli je již hotové řešení pro GLE 300d, GLE 400d a GLE 53 AMG. Další motorizace budou brzy následovat. Výkonové úpravy BRABUS PowerXtra sestávají z přídavné řídící jednotky, obsahující optimalizovaný software vstřikování a zapalování. BRABUS PowerXtra D30 výkonový kit, určený pro GLE 300d, posílí kroutící moment z původních 500 Nm na 560 Nm, při zároveň narůstajícím vrcholném výkonu z 245 hp na 275 hp (202 kW). Takto posílený vůz dosprintuje z 0 – 100 km/h za rovných 6 sec, o celých 1,2 sec rychleji, než sériový automobil. Maximální rychlost vzrostla na 229 km/h.

GLE 400d je rovněž mnohem dynamičtější, pokud je vybaveno BRABUS PowerXtra D40 kitem. V tomto případě výkon skočí až na 370 hp (272 kW) a kroutící moment na 750 Nm. Výsledkem je nenásilné a mohutné zrychlení v jakékoliv jízdní situaci. Se sprintem z 0 – 100 km/h za 5.5 sec a maximální rychlostí omezenou na 250 km/h, je BRABUSem vybavené SUV jedním z nejdynamičtějších vozů své kategorie. Vrcholná verze GLE 53 AMG potom nabídne max. výkon 500 hp (368 kW) a kroutící moment 590 Nm. Zrychlení z 0 – 100 km je otázkou rovných 5 sec.

Další specialitou BRABUSu jsou exkluzivní úpravy interiérů. Repertoár zdokonalení prezentují nástupní lišty prahů dveří s LED proměnným logem, matně eloxované sportovní pedály, kolíky zámků dvěří a aplikace řemeslně zpracované kůže a Alcantary dle přání zákazníka. BRABUS rovněž nabízí jedinečné dřevěné nebo karbonové doplňky v bezpočtu variant.

VÝKONOVÉ KITY PRO BENZÍNOVÉ MOTORY

- BRABUS PowerXtra B53-500 - pro AMG GLE 53 (500 PS / 590 Nm)

VÝKONOVÉ KITY PRO DIESELOVÉ MOTORY

- BRABUS PowerXtra D30 - pro GLE 300 d 4M (275 PS / 560 Nm)

- BRABUS PowerXtra D40 - pro GLE 400 d 4M (370 PS / 750 Nm)

BRABUS Start-Stop memory

- paměťový modul uchovávající poslední volbu tlačítka Eco Start/Stop

Galerie exteriér

Galerie interiér