Brabus tuning

Třída G (W463A):

Třída G (W463A)

Nový Mercedes třídy G dorazil a také BRABUS již nabízí exkluzivní program vylepšení poslední evoluce této off-roadové ikony. BRABUS nabízí nejširší nabídku motorových úprav pro vozy Mercedes-Benz na světě. Bezodkladně proto připravil i pro nový Mercedes třídy G prvotní výkonový upgrade, určený pro čtyřlitrový osmiválcový twin-turbo motor modelu G500, s továrním výkonem 310 kW/422 hp. Tento výkonový kit BRABUS PowerXtra B40 -500 spočívá v přídavné řídící jednotce, adaptované k řídící jednotce motoru pomocí propojovací kabeláže. Rozsáhlé testy jak na nejmodernější válcové zkušebně, tak v bežném provozu i v náročném terénu daly vzniknout optimalizovanému nastavení vstřikování a zapalování a regulaci plnícího tlaku.

Se zvýšením výkonu o 58 kW/78 hp a kroutícího momentu o 100 Nm, získal nový off-road další dynamický náboj. Nový vrchol výkonu leží na 368 kW/500 hp při 5.600 ot/min a vrchol kroutícího momentu 710 Nm je k dispozici nepřetržitě mezi 2.250 – 4.250 ot/min. S tímto posílením výkonu sprintuje G500 z 0 na 100 km/h za 5.7 sec, zatímco maximální rychlost je elektronicky omezena na 210 km/h. Jako všechny BRABUS motorové úpravy, i tento výkonový kit přichází s unikátní zárukou v délce 4 let / 120.000 km na pohonný řetězec, při instalaci do zcela nového vozu.

BRABUS nerezový sportovní výfukový systém s aktivně ovládanými přívěrami a dvojitými koncovkami na každé straně byl speciálně vyvinut pro G500. Tento nabízí nejen optimální mix zvuku, výkonu a životnosti, ale také možnost volby řidiče mezi diskrétním „Coming home" módem a sportovní zvukovou kulisou výkonného V8 agregátu.

Konstruktéři BRABUSu rovněž propůjčili nové evoluci třídy G ještě více fascinující vzhled. Přídavné komponenty přídě vozu dodávají nárazníku údernější vzhled, zatímco LED poziční světla přispívají k aktivní bezpečnosti. Tyto díly jsou vyrobeny z prvotřídního polyuretanu ve kvalitě provovýroby. Facelift rovněž obsahuje na míru šitý gril masky chladiče, s typickým dvojitým „B" emblémem a LED svítícím BRABUS nápisem. Po odemknutí vozu tento nápis svítí modře, stejně jako kulaté emblémy nástavců předního nárazníku. BRABUS světelný koncept dále obsahuje přední střešní spoiler s přídavnými LED dálkovými světly.

Spoiler je vyrobený z pravého karbonu a je k mání v lesklé nebo matné povrchové úpravě. Po aktivaci dálkových světel promění 2 x 12 výkonných LED diod silnici před vozem v jasný den. Dominantní vzezření podtrhuje BRABUS karbonové sání kapoty motoru, které nejen že propůjčuje Géčku charakteristický BRABUS vzhled, ale přispívá i k lepšímu chlazení motoru. Nový zadní střešní spoiler přispívá k osobitému zjevu rovněž při pohledu zezadu.

Exkluzivní vzhled je samozřejmě podtržen BRABUS koly série Monoblock, které byly navrženy speciálně pro novou třídu G. Zákazníci mohou vybírat z různých designů a průměrů od 20" do 23". Tou nejexkluzivnější variantou jsou pak kola BRABUS série „Platinum Edition", ve velikosti 11 x 23". Díky použité nejmodernější metodě kování tato kola nabízí perfektní kombinaci lehkosti a nesmírné pevnosti. Pneumatiky rozměru 305/35 R23 dodávají technologičtí partneři BRABUSu, značky Continental, Pirelli a Yokohama.

Ve jménu tradice BRABUS samozřejmě nabízí širokou škálu možností interiérových úprav nové třídy G. Produktová řada začíná se sportovními pedály s logem a nástupními lištami prahů dveří s LED logem a proměnnou barvou. V návaznosti nabízí BRABUS čalounické oddělení netradiční interiéry ze zvláště jemné a prodyšné kůže Mastik a Alcantara, vyrobené na míru podle preferencí zákazníků v každém ohledu, co se barev a designu týče. Nabídka je završena precizními karbonovými a dřevěnými výplněni interiérů v bezpočtu variant a v neposlední řadě audio/video/IT speciálními business řešeními.

Galerie exteriér

Galerie interiér

Galerie kola

Galerie výkon