Brabus tuning

Třída GT/S (C190):

Třída GT/S (C190)

BRABUS upravuje Mercedes-AMG GTs, 600 hp / 750 Nm a 325 km/h

Na letošním IAA ve Frankfurtu nad Mohanem slaví světovou premiéru exkluzivní sportovní program doplňků pro Mercedes-AMG GT a GTs. Se zvýšeným výkonem na 441 kW / 600 HP a vrcholem kroutícího momentu na 750 Nm, dosahuje dvousedadlový vůz maximální rychlosti 325 km/h. Zvenku sportovní vůz v BRABUS designu zaujme komponenty podporujícími aerodynamiku, vyrobenými z carbonu, ultralehkými kovanými koly série BRABUS Monoblock F a sportovním podvozkem s nesčetnými možnostmi nastavení pro tlumení a jízdní výšku, jakožto i sportovními výfuky z lehkého Titanu, s elektronicky ovládaným sound managementem.

BRABUS precizní kožené čalounění interiérů a ozdobné výplně vyrobené z pravého carbonu pak dotváří kokpit dvoudveřového sportovního vozu. Nikdy nemůžete mít dost výkonu, zejména ve sportovním voze.
Proto specialisté motoráři BRABUSu vyvinuli výkonový kit PowerXtra B40-600 pro osmiválcový motor modelu GTs. Přídavná řídící jednotka je adaptována k elektronice vozu. Tato obsahuje nové mapování pro
zapalování a vstřikování a rovněž kontroluje zvýšený plnící tlak. Po montáži motor produkuje navíc extra porci 66kW / 90 HP a 100 Nm. Upravený motor samozřejmě nadále plní stejné striktní normy emisí škodlivin.

Po upgradu tak dosahuje GTs změřeného výkonu 441 kW / 600 HP při 6.400 ot/min a vrcholného kroutícího momentu 750 Nm při 4.800 ot/min. Z 0 na 100 km/h vůz zrychlí jen za 3.6 sec. Maximální rychlost také poskočí z 310 na rovných 325 km/h. Jako všechny ostatní produkty BRABUSu je i výkonový kit pro GTs kryt BRABUS Tuning zárukou v délce tří let nebo do najetí 100.000 km od data montáže. Pohonný řetězec vozu pak stejná záruka kryje po dobu 4 let nebo do najetí 120.000 km, podle toho, co nastane dříve.

Ideálním prvkem pro komplexní motorový tuning nebo atraktivním doplňkem pro všechny standardní GT nebo GTs modely jsou sportovní výfuky BRABUS se čtyřmi koncovkami, vyrobené z ultralehkého Titanu v kombinaci s carbonem. Tento výfukový systém je o cca 40% lehčí než sériový výfuk a dále optimalizuje dodávku výkonu motoru V8 pod kapotou. Speciální funkcí je pak ovládání výfukových klapek z místa řídiče. Standardní nastavení nabízí režim „coming home“, kdy je zvuk výfuku tišší než než u sériového vozu. Tento režim si zejména oblíbí Vaši sousedé, když se vracíte pozdě večer domů. Pokud jsou klapky otevřené, zní osmiválec markantně sportovněji a hlasitěji než se sériovým výfukem.

Materiálem vybraným pro BRABUS aerodynamické komponenty se stal extrémně lehký, ale zárověň velmi pevný carbon, stejný materiál, používaný v závodech Formule 1. Všechny díly byly vyvíjeny ve větrném tunelu a propůjčují oběma verzím AMG GT vzhled blízký závodním vozům, při současném přínosu pro aerodynamiku a jízdní vlastnosti vozu. Všechny komponenty jsou k mání jak v lesklém tak matném carbonu. Spoiler předního nárazníku dodává kupé vizuální upgrade, navíc při vysokých rychlostech redukuje vztlak na přední nápravě, což vede k mnohem stabilnějším jízdním vlastnostem vozu. BRABUS kryty průduchů vzduchu předního nárazníku pomáhají směrovat lépe přísun chladícího vzduchu, zatímco integrovaná LED světla denního svícení zvyšují aktivní bezpečnost. Boční profil vozu zostřují spoilery podélníků prahů, výdechy předních blatníků doplňují přídavné prvky s LED osvětleným logem BRABUS. Mnohem dravější vzhled zádi vozu přidá carbonový difuzor, který rovněž dále optimalizuje proudění vzduchu za zádí vozu. Závodní křídlo se stará o dostatečný přítlak vozu při vysokých rychlostech.

Kovaná kola byla na míru vyvinuta jen pro GT a GTs a hrají podstatnou roli ve vzhledu BRABUS optipaketu. Kombinace velikostí disků 20“ a 21“ palců podporuje klínovitý profil karosérie. BRABUS sportovní snížená pera byla kalibrována pro použití těchto kol s nízkoprofilovými pneumatikami rozměrů 275/30 ZR20 a 305/25 ZR21.

Kokpit vozu designéři BRABUSu upravili aplikací dílů z carbonu a hliníku, nástupní lišty prahů dveří s LED logem BRABUS disponují technologií proměnných barev, kdy logo přechází z bílé do červené barvy. Sportovní eloxované pedály, pádla řazení nebo kolíky zámků dveří dotváří jedinečnou atmosféru uvintř vozu. Individiuální poptávky mohou být splněny jak co se čalounění na míru týče, tak ohledně precizních výplní interiéru zhotovených z carbonu nebo pravého dřeva, v jakékoliv požadované barvě a povrchu.

Galerie exteriér