Brabus tuning

Třída GLE kupé (C292):

Třída GLE kupé (C292)

Nový Mercedes GLE Coupe zrovna dorazil a vrcholná verze GLE 63 4MATIC perfektně posloužila inženýrům a návrhářům BRABUSu jako platforma k přestavbě v nejvýkonnější a nejrychlejší SUV Coupe na světě. BRABUS 850 6.0 Biturbo 4x4 Coupe je poháněn motorem V8 se zdvihovým objemem 6 litrů, přeplňovaným dvěma turby. Se změřeným výkonem 625 kW / 850 HP a kroutícím momentem 1.450 Nm odpálí kupé z 0 na 100 km/h jen za 3.8 sec, jeho maximální rychlost je pak elektronicky omezena na 320 km/h. Aerodynamické komponenty z carbonu a na míru šitá kola velikosti až 23“ dodávají fastbacku zvlášť exkluzivní vzhled. BRABUS kožené interiéry vytvořené z nejlepších kůží a Alcantary v jakékoliv požadované barvě jsou pak k dispozici pro individualizaci kokpitu.  

Aby BRABUS zvětšil zdvihový objem osmiválcového motoru z původních 5.461 ccm na 5.912 ccm, převrtá válce na průměr 99 mm a instaluje odpovídající kované písty. Speciální kovaná kliková hřídel má pak zdvih 96 mm namísto původních 90,5 mm a kované ojnice. Obě hlavy válců jsou dále optimalizovány pro správné proudění palivové směsi. BRABUS 850 sací modul, specifický pro motory BRABUS se zvýšeným objemem, udeří do očí hned jak se zvedne kapota. Je vyroben z carbonu a obsahuje větší tělesa komor sportovních vzduchových filtrů a náporové sání vzduchu.

Další podstatné komponenty motorové úpravy jsou na první pohled skryty a nacházejí se hluboko v motorovém prostoru – sériová turba jsou nahrazena BRABUS turbodmychadly se zvětšenými kompresními jednotkami a speciálními výfukovými svody. Za účelem dalšího snížení teploty nasávaného vzduchu jsou sací a tlakové hadice potaženy ochrannou vrstvou „Gold Heat Reflection“, která rovněž okamžitě zaujme svým zlatým provedením. Motorová úprava zahrnuje také 75 mm tlusté výfukové potrubí
a kompletně nový výfukový systém. Ve spolupráci se speciálními katalyzátory laděné výfukové tlumiče dále optimalizují výsledný výkon motoru. Tento výfukový systém rovněž obsahuje aktivní sound management, ovládaný z místa řidiče. Zvuk výfuků tak může být regulován mezi hlubokým sportovním V8 zvukem ve „sport“ módu a decentním šepotem v „coming home“ režimu. 

Rozsáhle přepracovaný design se odráží ve vyjímečných výkonech: změřený maximální výkon 625 kW / 850 HP při nízkých 5.400 ot/min spolu s gigantickým kroutícím momentem 1.450 Nm, dostupným mezi 2.500 – 4.500 ot/min jsou vrcholnými hodnotami v této kategorii automobilů. Není proto divu, že jízdní výkony BRABUSu 850 6.0 Biturbo 4x4 Coupe jsou stejně tak vyjímečné: SUV vážící více než 2.350 kg vystřelí z 0 – 100 km/h za pouhých 3.8 sec a maximální rychlost se zastaví na elektronicky blokovaných 320 km/h.

Vzrušující vzhled a optimalizovaná aerodynamická efektivita: BRABUS vyvinul high-tech carbonové komponenty karosérie, které oběma variantám GLE 63 dodávají ještě okázalejší vzhled. Spoiler předního nárazníku dodává SUV více osobitý vzhled. Navíc sofistikovaný tvar spoileru pomáhá snížit vztlak na přední nápravě při vysokých rychlostech a podporuje tak pozitivně stabilitu a ovladatelnost vozidla. Náběry vzduchu na stranách nárazníku lemují BRABUS deflektory s integrovaným LED denním svícením. Pro zadní nárazník BRABUS vytvořil carbonové lemy výdechů a nový difuzor zadního nárazníku perfektně sedí k BRABUS keramicky potaženým výfukovým koncovkám sportovního výfukového systému. BRABUS střešní spoiler pak uzavírá aerodynamický koncept pro SUV Coupe. 

BRABUS hliníková kola pro GLE 63 přichází v různých designech a s průměry 21“, 22“ a 23“. Nejexkluzivnější volbou jsou kola série BRABUS Monoblock „Platinum Edition“, kovaná kola v královském rozměru 11J x 23“. Díky nejmodernějším výrobním technologiím nabízí nepřekonatelnou kombinaci lehké konstrukce a maximální pevnosti. Na SUV se rovněž prezentuje další letošní novinka – kola série Monoblock Y. BRABUS řídící jednotka pro podvozek AIRMATIC snižuje jízdní výšku vysoce výkonneho SUV o 35 mm. Vozidlo nejenže vypadá sportovněji, ale rovněž se zlepší jízdní dynamika díky sníženému těžišti.

BRABUS se těší všeobecné excelentní reputaci také stran úprav interiérů. Vlastní čalounická dílna vytváří na míru šité individuální interiéry dotažené k dokonalosti do nejmenších detailů. Nejjemnější BRABUS Mastik kůže a Alcantara jako i precizní výplně interiérů z carbonu nebo pravého dřeva jsou k mání v bezpočtu barevných kombinací. Nabídku doplňků uzavírají drobné detaily interiéru, jako nástupní lišty prahů dveří s LED logem BRABUS, kolíky zámků dveří, pádla řazení nebo třeba eloxované sportovní pedály.

VÝKONOVÉ KITY PRO BENZÍNOVÉ MOTORY

- BRABUS PowerXtra B63-630 - pro GLE 63 (630 PS, 840 Nm, Vmax 250/280 km/h)

- BRABUS PowerXtra B63S-700 - pro GLE 63 (700 PS, 960 Nm, Vmax 300 km/h)

- BRABUS PowerXtra B30-410 - pro GLE 450/43 (410 PS, 570 Nm, Vmax 250 km/h)

 

VÝKONOVÉ KITY PRO DIESELOVÉ MOTORY

- BRABUS PowerXtra D6 S II - pro GLE 350 d (309 PS / 690 Nm)

 

BRABUS Start-Stop memory

- paměťový modul uchovávající poslední volbu tlačítka Eco Start/Stop

Galerie exteriér

Galerie interiér

Galerie kola

Galerie výkon