Brabus tuning

Třída SLK (R172):

Třída SLK (R172)

Sportovní kabát, na míru šitá kola až do průměru 20" s odpovídajícím naladěním podvozku, výkonový tuning pro všechny motory a exkluzivní interiéry - to nabízí BRABUS pro nový Mercedes-Benz SLK.

Sportovně elegantní aerodynamicé doplňky BRABUS dávají novému roadsteru ještě více vzrušující vzhled. Dva přídavné BRABUS spoilery, které doplňují sériový nárazník na levé a pravé straně a pak rámečky, zvýrazňující partie s LED světly pro denní svícení, se startají o nápaditý vzhled nosu SLK. Navíc tyto spoilery redukují vztlak na přední nápravě a přispívají tak následně k lepší stabilitě vozidla
při vysokých rychlostech.

BRABUS přídavné panely bočních prahů zdůrazňují sportovní podélné linie a rozšiřují vizuelně zadní blatníky. Zadek vozu získal dodatečně sportovnější vzhled díky BRABUS difuzoru zadního nárazníku  a spoileru víka kufru. Difuzor precizně pasuje na originální zadní nárazník a obsahuje i odrazové světlo. Tyto přídavné aerodynamické díly nemají jen estetickou funkci – rovněž redukují vztlak na zadní nápravě.

Hlavní přínos pro sportovní vzhled nového SLK z Bottropu však mají BRABUS Monoblock kola, k dostání v jedno i vícedílných provedeních v průměrech od 17“ do 20“. Fotografie zachycují roadster s novými koly BRABUS Monoblock F, lakovanými do exklusivního odstínu „Liquid Titanium“. Rozměry kol jsou 8,5 x 20“ pro přední a 9,5 x 20“ pro zadní nápravu. Schválené rozměry pneumatik jsou potom 235/30 ZR20 a 275/25 ZR20.

BRABUS sportovní pera byla vyvinuta s ohledem na montáž kol těchto rozměrů. Jsou kalibrována na použití se sériovými tlumiči a snižují světlou výšku vozu o cca 30mm. BRABUS rovněž nabízí pro SLK řadu vysoce výkonných brzdových systémů.

Výše uvedené doplňky pak vytváří perfektní základ pro výkonové úpravy nového SLK. Hned od začátku BRABUS nabízí účinné a cenově přiznivé výkonové kity pro čtyřválcové motory s přímým vstřikem paliva. Procesorem řízený přídavný modul BRABUS ECO PowerXtra CGI je vyvinut přesně pro ten který motor  a může být nainstalován každým autorizovaným servisem Mercedes-Benz, díky konektorovému systému dodané kabeláže. Všechny výkonové kity jsou kryty unikátní BRABUS tříletou zárukou, resp. do najetí 100 000 km.

Vzhledem k zachování dlouhé životnosti motoru a odolnosti proti opotřebení jsou tyto výkonové kity vybaveny rozsáhlými ochrannými funkcemi, kdy je například zvýšený výkon uvolněn jen v případě, že jsou všechny parametry motoru, jako teplota motoru, tlak turba a jiné v požadovaných hodnotách. Takto je efektivně zajištěna dodávka vyššího výkonu bez negativních dopadů na životnost agregátu.

Po instalaci výkonového kitu BRABUS ECO PowerXtra B20 CGI tak získá SLK 200 BlueEFFICIENCY extra porci 26 hp (19kW) a 30 Nm. Nové SLK 250 BlueEFFICIENCY může být upraveno ve dvou krocích. Kit BRABUS ECO PowerXtra B25 CGI zvýší standardní výkon z 204 hp na 230 hp. Další výkon je pak možné vydobýt instalací většího mezichladiče plnícího vzduchu a elektronicky ovládaného BRABUS sportovního obtokového ventilu turba, což jsou komponenty kitu BRABUS ECO PowerXtra B25S CGI. Získaných 240 hp (176 kW) a 370 Nm pak stačí na akceleraci z 0 na 100 km/h za 6.2 sec a dosažení maximální rychlosti 248 km/h.

Na silnici pak CGI motory s tuningem BRABUS nepřináší jen excelentní jízdní výkony, ale rovněž paralelně snižují spotřebu paliva. Velmi důležitým faktorem pak bylo pro inženýry BRABUSu dodržení přísných limitů emisí škodlivin. Stejně jako neupravené agregáty tak všechny BRABUS ECO PowerXtra výkonové kity plní s rezervou normu EURO V.

Instalace BRABUS nerezových výfukových tlumičů je častou úpravou nejen pro vozy s motory posílenými výkonovým kitem. Čtyři koncovky v typickém BRABUS designu dávají roadsteru exklusivnější vzhled, ale rovněž produkují mnohem sportovnější zvuk pro všechny motorové varianty.

Dalším bodem, na který se BRABUS zaměřuje u nového SLK, je interiér vozu. BRABUS nabízí široký program doplňků, které interiér vozu učiní jedinečným a individuálním. Nejen hliníkové sportovní doplňky, ale často luxusní čalounické ručně prováděné úpravy z kůží BRABUS Mastik a Alcantara dodají vozu skutečně unikátní punc.

Galerie exteriér

Galerie interiér

Galerie kola

Galerie výkon