Brabus tuning

Třída ML (W166):

Třída ML (W166)

BRABUS tuningový program pro nový Mercedes-Benz třídy M - exkluzivní, individuální, silný a eko-příznivý

Tyto atributy nejlépe vystihují BRABUS tuningový program pro novou třídu M. Po stránce vizuální nové SUV dostává upgrade v podobě sportovního, ale dostatečně elegantního balíčku aerodynamických komponentů a na míru šitá BRABUS Monoblock kola až do průměru 22".

Stávající program také zahrnuje motorový tuning pro ML 350 BlueTec 4MATIC, který s pomocí BRABUS PowerXtra D6 S kitu dosahuje hodnot 306 PS / 690 Nm, při stále s rezervou splněné normě emisí škodlivin dle Euro VI. Takto posílený vůz dosprintuje z 0 na 100 km/h za rovných 7.0 sec, tedy o 0.4 sec méně, než sériový protějšek. Maximální rychlost vzrůstá na 229 km/h, to vše při zároveň klesající spotřebě paliva až o 1l/100 km.

Nabídka pokračuje přes laděné nerezové výfukové systémy pro všechny motorizace až po jedinečné úpravy interiérů, v jakékoli požadované barevné kombinaci.

Všechny BRABUS komponenty jsou kryty unikátní BRABUS zárukou v délce 3 let / 100 000 km od data montáže.

Exteriér

Dát novému ML jedinečný a exkluzivní vzhled - to bylo zadání pro designéry BRABUSu, kteří vytvořili paket doplňků, jenž bezpečně vůz odliší od sériového modelu. Přední nárazník se tak pyšní výraznými náběry v místě průduchů chladícího vzduchu a sportovním spoilerem.

BRABUS spoilery prahů pak vytvářejí dojem nižší a delší siluety vozu. Kombinují eleganci a bezpečnost zároveň - integrované osvětlení přispívá ke komfortu nastupování, aktivuje se jak odemčením vozu nebo pouhým uchopením kliky dveří. Zároveň se tak aktivuje LED logo BRABUS v těchto podélnících a přídavných profilech předních blatníků.

Zadní část vozu je pak upgradována BRABUS On Road spoilerem nárazníku, dostupným ve dvou verzích. V závislosti na motorizaci tento díl přicházi buď jen s levým nebo oběma vyústěními pro BRABUS Dual nebo Quad sportovní výfukový systém. Spoiler pátých dvěří pak přijde na trh na jaře 2012. Všechny BRABUS díly optipaketu jsou vyráběny z Polyuretanu a ve stejné kvalitě jako tovární MB díly. 

Podvozek

Exkluzivní vzhled také podporují na míru vyráběná BRABUS Monoblock kola průměrů od 18" do 22". Momentálně jsou pro nové ML královským rozměrem kola 10J x 22".  Tlakově litá kola jsou dostupná ve třech rozdílných designech - Monoblock VI, E a Q- alternativou v tomto rozměru jsou i kovaná kola Monoblock G ,,Platinum Edition".

BRABUS podvozkové komponenty, vyvinuté ve spolupráci s předním výrobcem tlumičů, firmou BILSTEIN, jsou speciálně kalibrované pro použití všech kombinací kol BRABUS a přípustných rozměrů pneumatik. Pro vozy s konvenčním podvozkem BRABUS nabízí na výběr mezi sportovními pružinami, které sníží světlou výšku o 30mm nebo sportovním podvozkem, doplněným navíc o stále komfortní tlumiče. Pro vozy s AIRMATIC podvozkem je tu pak přídavná řídící jednotka, která snižuje světlou výšku o 30-40 mm, za stálého monitorování jízdní situace. Jízda je tak neustále pod Vaší kontrolou - komfortní nebo sportovní, podle akuální rychlosti a stavu vozovky.

Pro další optimalizaci již tak působivé aktivní bezpečnosti nabízí BRABUS vysoce výkonný sportovní brzdový systém. Přední náprava kombinuje šestipístkové hliníkové třmeny s kotouči 405 x 34mm, zatímco zadní čtyřpístkové třmeny 380 x 28mm s kotouči 380 x 28mm. Tato soustava poskytuje brzdné výkony obvyklé spíš u  těch nejostřejších sportovních vozů, to vše při maximální odolnosti proti vadnutí.

Motor

BRABUS nabízí nejrozsáhlejší program pro úpravy motorů vozů Mercedes-Benz na světě. Pro ML 350 BlueTEC 4MATIC  již řešení existuje, ostatní motorizace jsou ve fázi posledních testů a homolgací. Všechny dostupné pohonné jednotky se tak již brzy dočkají svého řešení v podobě výkonových kitů.

Výkonové kity pro benzínové motory

- BRABUS PowerXtra B50-500 pro ML 500 (500 PS, 720 Nm, Vmax 250/275 km/h)

- BRABUS PowerXtra B63-584 pro ML 63 (585 PS, 760 Nm, Vmax 280 km/h)

- BRABUS PowerXtra B63-620 pro ML 63 (620 PS, 820 Nm, Vmax 280/300 km/h) 

- BRABUS PowerXtra B63-700 pro ML 63 (700 PS, 960 Nm, Vmax 300 km/h)

 

Výkonové kity pro dieselové motory

- BRABUS PowerXtra D6S pro ML 350 BT (309 PS, 690 Nm)

Galerie exteriér

Galerie interiér

Galerie kola

Galerie výkon